Zaginione tajemnice technologii III Rzeszy

Tłumaczenie: Jacek Złotnicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księga tajemnic". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Blue Fires. The Lost Secrets of Nazi Technology
historia
Marecki

Wiele teorii usiłowało wyjaśnić zdarzenie w Roswell. Większość z nich wskazywała na latające talerze. Poruszający się z ogromną szybkością na bardzo dużej wysokości latający obiekt z Roswell wykazywał jednak dziwne podobieństwo do projektów zdumiewających samolotów przyszłości, skonstruowanych w największym sekrecie przez niemieckich naukowców podczas II wojny światowej. Wiele tych projektów...

Wiele tych projektów - oraz ich twórców - po wojnie tajemniczo zniknęło...
Latające dyski konstruowane w tajnej niemieckiej bazie pod Antarktydą
Projekt "Haunebu"
Foo Fighters - ogniste myśliwce
Samoloty o napędzie odrzutowym i rakietowym
Latające bomby V-1 i rakiety V-2
Amerykańska operacja "Paperclip"
Przejęcie kontroli nad Bazą 211 przez aliantów i kontynuacja prac nad nowymi rodzajami latających maszyn
Doniesienia o UFO od pół wieku pojawiają się na całym świecie. Opinia publiczna uznaje je za wytwór obcych cywilizacji, nie podejrzewając, że ich prawdziwego pochodzenia należy szukać na ziemi, a nawet pod ziemią.

Gary Hyland - specjalista od tajnych broni nazistowskich Niemiec, autor bestsellera Ostatnia szansa Luftwaffe - twierdzi, że UFO to rezultat wybitnych osiągnięć niemieckiej nauki, tajnych badań prowadzonych przed, w czasie i po II wojnie światowej, otoczonych aż do dziś największą tajemnicą.

(Od Wydawcy)

Koval | 2012-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Do książki Gary’ ego Hylanda podchodziłem z wielką rezerwą i pewnym niedowierzaniem. Było to spowodowane po pierwsze poruszaną tematyką, a po drugie pochodzeniem autora. Anglosascy pisarze mają tendencję do spłycania problematyki bądź też przedstawiania jej w sposób popularno-naukowy, kiedy właśnie oczekuje się bardziej naukowego podejścia. Nie mówiąc już o tym, że sprawa UFO od zawsze nurtowała wiele osób, obrosła wieloma teoriami (w tym iście spiskowymi) oraz nigdy nie została do końca zweryfikowana. Hyland podejmuje swoją próbę i od samego początku stawia sprawę jasno: zielone ludziki nigdy nie istniały, a UFO jest związane z „ziemskimi” działaniami dokonywanymi przez ludzi i nie ma w tym żadnej ingerencji sił nadprzyrodzonych. Jednocześnie autor poddaje miażdżącej krytyce wszystkich zwolenników tych teorii, a także wysuwa szereg argumentów na poparcie swoich tez.

Książka zaczyna się dosyć nietypowo, bo od opisu powstawania i przeobrażania się tajnych organizacji związanych z...

| 2015-08-29
Paulo Silêncio | 2015-10-22