Ostatnia szansa Luftwaffe

Tłumaczenie: Jacek Złotnicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wojna i Militaria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Last Talons of the Eagle
historia
Marecki

Wiele napisano o latających bombach, rakietach V2 i innych zdobyczach niemieckiego przemysłu zbrojeniowego, wykorzystywanych w czasie II wojny światowej. Ale nie wiemy prawie nic o tajnych konstrukcjach lotniczych, które nigdy nie zostały zastosowane w walce, a mogły w dramatyczny sposób zaważyć na wyniku konfliktu. Pod gradem alianckich bomb niemieccy naukowcy opracowali w sekrecie pionierskie plany niewiarygodnych wprost broni.
Fascynująca książka ujawnia nieznane, często sensacyjne fakty o dziesiątkach prototypów, które pod względem technicznym daleko wyprzedzały swoje czasy. Unikatowe, niepublikowane wcześniej zdjęcia pokazują te rewolucyjne projekty. Dzięki zniszczeniu zakładów produkcyjnych i niekompetencji dowództwa Luftwaffe, żaden z nich nie został wprowadzony do służby. Wydarzenia 1945 roku prawdopodobnie potoczyłyby się zupełnie inaczej, gdyby do boju wystartowały te niezwykłe samoloty, przeciwko którym alianci mogli okazać się bezradni.
(Od Wydawcy)

Pawlaks | 2015-12-24