Spadkobiercy Atlantydów

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-76-7
Beletrystyka
Kamila

Spadkobiercy Atlantydów to powieść napisana przez Autora na podstawie wspomnień, jakie pozostały mu po opowiadaniach wujka Władysława - tak jak i Autor potomka rodu Von Baztan de Santa Cruz. Wszystkie opowiadania nawiązują do historii wojny. W rodzinie Von Baztan de Santa Cruz wojna była czymś naturalnym. Mężczyźni opuszczali swoje zamki i wędrowali w nieznane. Na wojnie nie szukali...

Wszystkie opowiadania nawiązują do historii wojny. W rodzinie Von Baztan de Santa Cruz wojna była czymś naturalnym. Mężczyźni opuszczali swoje zamki i wędrowali w nieznane. Na wojnie nie szukali majątków, pozostawiali swoje rodziny w dobrobycie. Pomimo licznych zgromadzonych dóbr, żyli skromnie jak wędrowcy. Szukali przygód czy zaginionej ojczyzny - Atlantydy?

To oni jako pierwsi podbili wszystkie kontynenty. Podobnież nie ma już regionu na świecie, gdzie nie mieszkaliby ich potomkowie. Akcja powieści toczy się zarówno w czasach starożytnych, jak i tych bliższych — epoce peerelu. Autor opisuje działania na wielu kontynentach, często w miejscach egzotycznych, ale sporo wydarzeń ma miejsce na ziemiach polskich. Ukazane zostają znane wydarzenia historyczne z zupełnie innej perspektywy. Czy ciekawej? Zapraszamy do lektury o losach rodu Von Baztan de Santa Cruz.