Razem na szczycie

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-13-2
Beletrystyka
Kamila

Wiktoria i jej brat wyjeżdżają w Bieszczady, by cieszyć się wolnością i odwiedzić rodzinne strony ojca. Już na początku pobytu w Ustrzykach Dolnych dziewczyna pozna grupę chłopców - jeden z nich zwróci jej szczególną uwagę... Dni spędzone w malowniczym miasteczku obfitować będą w dramatyczne wydarzenia, które zmuszą bohaterkę do podejmowania trudnych decyzji. Czy dziewczyna odnajdzie to, czego szuka? Czy dowie się, co tak naprawdę pragnęła odnaleźć w życiu?

Główna bohaterka i przyczyna wszystkich niemal epizodów zdaje się być kreacją powstałą z pogodzenia trudnej dziś postawy grzecznej dziewczynki i modnej, budzącej pożądanie kobiety.

Tylko osoba młoda jest w stanie w przekonujący sposób ukazać emocje targające nastolatkami. Marzena Sochań świetnie radzi sobie z tym zadaniem. Jej powieść nieraz dotyka spraw drastycznych, lecz jest wolna od wszelkiego moralizatorstwa. Ukazując świat młodych ludzi i rządzące nim prawa, autorka nie idealizowała rzeczywistości. Jednocześnie stworzyła opowieść o dziewczynie, która pokonuje problemy i przezwycięża własne wady.

Cięte dialogi, humor, wyraziści bohaterowie, miłość i tajemnicze Bieszczady... Czego chcieć więcej? W powieści Marzeny Sochań czytelnik dostaje to wszystko.

Maja Mazur | 2011-10-07
Przeczytana: 03 października 2011