Żyjąca w Polsce i inne stany nieważkości

Wydawnictwo: Novae Res
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61194-82-8
Beletrystyka
Kamila

Opisane postacie, związki i sytuacje powstały w wyobraźni Autorki w czasie wieloletniej podróży kosmicznej, odbywanej w poszukiwaniu Planety Wiecznej Miłości, Szczęścia i Dobrobytu, i są efektem przeciążeń i braku grawitacji panujących we Wszechświecie. Jedne z nich dawno rozpadły się, niektóre wciąż trwają, inne będą zawsze trwać, niezależnie od tego, czy ktoś je zauważy, czy nie, czy...

Jedne z nich dawno rozpadły się, niektóre wciąż trwają, inne będą zawsze trwać, niezależnie od tego, czy ktoś je zauważy, czy nie, czy napisze o nich, czy nie, czy opowie, czy może przemilczy. Wszyscy bohaterowie są od początku świata obecni obok nas, a wielu z nich jest w nas samych.

wrzos | 2012-06-18

Przeczytałam ostatnio bardzo dobrą książkę, wartościową, inną niż wszystkie… Na okładce czytamy: „ Wszyscy bohaterowie są od początku świata obecni obok nas, a wielu z nich jest w nas samych…” Postanowiłam sprawdzić…Która z bohaterek jest mi najbliższa? Którą nigdy nie byłam i być nie zamierzam? O kogo ocieram się każdego dnia?

Na początku byłam GŁĘBOKO SZCZĘŚLIWA, znalazłam swoje miejsce na ziemi u boku ULOTNEGO- NIEPRZYZIEMNEGO i zamieszkałam wraz z nim przy MATCE – ZIEMI – AUTORYTECIE, usiłując przeobrazić się z GŁĘBOKO SZCZĘŚLIWEJ w SZCZĘŚLIWIE ROBOTNĄ ŻYJĄCĄ W POLSCE. Nie był to jednak dobry czas. KRÓLESTWO PROWINCJI nie chciało z uporem otworzyć przede mną swoich podwoi, popychając mnie w stan ROZEDRGANIA. Cóż było robić? Los EMIGRANTKI przyjęłam z pokorą i wróciłam w porę, by nie stać się ULOTNĄ. Nie poznałam również ZDRAJCZYNI, co pozwoliło mi wrócić i stać się PATRIOTKĄ TAŃCZĄCĄ Z SIATAMI. Coś za coś… Usiłując POGODZIĆ SIĘ Z LOSEM z pokorą przyjęłam los RODZĄCEJ PO...

livrer | 2011-09-30
Przeczytana: 23 marca 2012