The savage garden
978-83-6019-293-1
literatura amerykańska
Agnieszka

Piękna, stara toskańska willa, tajemniczy ogród, dwa zagadkowe morderstwa – jedno z szesnastego, drugie z dwudziestego wieku – oraz arystokratyczna rodzina o pełnej sekretów przeszłości spotykają się w tej intrygującej historii z powojennych Włoch. W roku tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym ósmym Adam Strickland, młody naukowiec z Cambridge, przejeżdża do Toskanii, aby zobaczyć szesnastowieczny...

W roku tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym ósmym Adam Strickland, młody naukowiec z Cambridge, przejeżdża do Toskanii, aby zobaczyć szesnastowieczny ogród, zaprojektowany i zbudowany przez dalekiego przodka rodziny Doccich na cześć tragicznie zmarłej żony. Kręte alejki, sztuczne groty i meandrujące strumienie fascynują Stricklanda równie mocno jak historia rodziny, w której śmiertelne tragedie zdają się być na porządku dziennym.

Jolka | 2014-09-03
Przeczytana: lipiec 2014

Pomimo zachęcającej recenzji wydawcy długo zwlekałam z otwarciem książki ,ponieważ sama okładka nie zachęca do tego aby wziąć ją do ręki.Sama nie wiem dlaczego tę książkę kupiłam?
Książka jak dla mnie słaba,miały być tajemnice,morderstwa a to okazuje się,że jedynie irytujący Anglik próbuje wyciągnąć na światło dzienne brudy włoskiej rodziny u której mieszkał..

nellanna | 2015-11-09

Niestety, miało być pięknie a wyszło nudno i kompletnie bez napięcia. Większość pożyczonych ostatnio książek rozczarowuje. Czy to siedzi we mnie czy ksiazek jest stanowczo za dużo i kompletnie bez polotu? Przeraża mnie liczba debiutów i tego, że na przykład polscy pisarze piszą jak nakręceni! Kto to wszystko czyta?

Aurora | 2014-08-10

Autor ma problem z utrzymaniem napięcia, fabuła jest umiarkowanie ciekawa, tym co ratuję tę książkę jest otoczenie w jakim wydarzenia się rozgrywają ogromny czarujący, tajemniczy ogród pełen figur,stara willa i mała wioska w toskani cóż chciała bym się tam znalezć. Książka jest bardzo przeciętna.

nextdooralice | 2016-03-03

Gdyby ktoś się zajął dobrą promocją, dobrym tłumaczeniem, a autor trochę dopracował styl i język, byłby to bestseller albo na pewno nie gorsza pozycja od innych kryminałów z romansem w tle, które się wciska nam w sieciowych księgarniach. Intryga niebanalna, całkiem ciekawa wariacja "Boskiej komedii", tylko trochę "drewniany" język, ale nie był to czas zmarnowany - na zachętę ocena dobra

Izka | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Przebrnęłam, ale bez zachwytów. Ciekawe są opisy włoskiego miasteczka i ogrodu, nawet sama fabuła jest ciekawa, ale.... No właśnie brakuje jakiegoś polotu i dlatego raczej nie sięgnę po inne tytuły tego autora.

marpil | 2011-01-06
Przeczytana: 12 sierpnia 2010