Ogród tajemnic

Okładka książki Ogród tajemnic
Mark Mills Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
The savage garden
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2008-10-17
2008-10-17
Data 1. wydania:
2007-01-01
978-83-6019-293-1
Jerzy J. Malinowski
literatura amerykańska

więcej Więcej

Zmęczyła mnie ta książka. Mam wrażenie, że jest tu wszystkiego za dużo. Jest historia sztuki, Dante, historie wojenne, stare, nowsze i najnowsze romanse i zbrodnie, przekombinowana intryga i ... nudny główny bohater wplątany to wszystko bez powodu.

Angielski student z polecenia profesora wybiera się do Włoch, by zebrać materiały do swojej pracy. Na miejscu zostaje wplątany w sprawy dwóch tajemniczych śmierci, jakie dotknęły członków rodziny właścicieli pewnej wiejskiej rezydencji. Zagadka zgonu sprzed ponad 400 lat wydaje się nie stanowić zagrożenia dla współczesnych. Natomiast tragiczna i pozornie wyjaśniona śmierć...

Przebrnęłam, ale bez zachwytów. Ciekawe są opisy włoskiego miasteczka i ogrodu, nawet sama fabuła jest ciekawa, ale.... No właśnie brakuje jakiegoś polotu i dlatego raczej nie sięgnę po inne tytuły tego autora.

Gdyby ktoś się zajął dobrą promocją, dobrym tłumaczeniem, a autor trochę dopracował styl i język, byłby to bestseller albo na pewno nie gorsza pozycja od innych kryminałów z romansem w tle, które się wciska nam w sieciowych księgarniach. Intryga niebanalna, całkiem ciekawa wariacja "Boskiej komedii", tylko trochę "drewniany" język, ale nie był to czas zmarnowany - na...

Niestety, miało być pięknie a wyszło nudno i kompletnie bez napięcia. Większość pożyczonych ostatnio książek rozczarowuje. Czy to siedzi we mnie czy ksiazek jest stanowczo za dużo i kompletnie bez polotu? Przeraża mnie liczba debiutów i tego, że na przykład polscy pisarze piszą jak nakręceni! Kto to wszystko czyta?

Pomimo zachęcającej recenzji wydawcy długo zwlekałam z otwarciem książki ,ponieważ sama okładka nie zachęca do tego aby wziąć ją do ręki.Sama nie wiem dlaczego tę książkę kupiłam?
Książka jak dla mnie słaba,miały być tajemnice,morderstwa a to okazuje się,że jedynie irytujący Anglik próbuje wyciągnąć na światło dzienne brudy włoskiej rodziny u której mieszkał..

• 2016
  • Kryminały