River of death
83-11-07742-8
powieść angielska, sensacja
Monika

...Domyślał się, że taki okrzyk mógł się dobywać jedynie z gardła Marii. Kiedy dobiegł do jej hamaka, ujrzał przyczynę jej przerażenia: olbrzymia, dziesięciometrowa anakonda, wciąż jeszcze zaczepiona ogonem o gałąź drzewa, na którym rozwieszony był hamak Marii, okręciła się już jednym zwojem wokół nóg kobiety. Olbrzymia paszcza anakondy była szeroko rozdziawiona. Maria nie była jeszcze unieruchomiona w śmiertelnym uścisku, tylko po prostu sparaliżowana ze strachu...

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monika | 2010-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 17 września 2010

Po raz drugi od lat sięgnęłam po książkę pana Alistair'a. Cieszy mnie to, że autor nigdy nie zawodzi, jeśli wiemy, czego po Jego książkach oczekiwać. Wartka akcja, trochę dżungli, trochę nazistów i oczywiście tytułowa rzeka śmierci. Dobra sensacja.

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

W dawnych czasach, kiedy księgarnie świeciły może nie pustkami, ale czymś w tym rodzaju, książki MacLeana były wartością samą w sobie. Część z nich się jednak zestarzała. Dziś już tak się nie pisze i książki nie polecam.

patronat | 2016-11-26
Przeczytana: 2014 rok

Na początku nie byłam przekonana do tego autora. Myślałam, że sensacja nie jest dla mnie, bo na swojej czytelniczej drodze spotkałam kilka niefortunnych pozycji tego gatunku. Jakże się myliłam!

Jest to już moja kolejna pozycja MacLeana, z którą się zapoznałam i która mnie nie zawodzi. Mało tego - skondensowane zostało tutaj chyba wszystko, co uwielbiam: dżungla, strzały, rwąca rzeka i... naziści! Brzmi to pewnie dosyć egzotycznie, ale książka na każdej ze stron przynosi mnóstwo wrażeń. Dodatkowym plusem są dla mnie rozsądnej długości rozdziały, które sprawiają, że nie trzeba przerywać czytania w połowie, gdy trzeba coś zrobić (bo tak się dłużą), a jednocześnie trzymają w napięciu.

Kto nie zna tego autora - niech jak najszybciej to zmieni :)

Juliaxxx | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2014

Przeczytałam ją w wakacje, ponieważ wzięłam za mało moich. Na pólce w hotelu za granicą po polsku były trzy, z których 2 przeczytałam. Ta książka nie jest w moim typie. Jakoś mega nie wciągnęła, ale mogę dodać ja do mojej bilioteczki przeczytanych ksiązek.

pawelpe | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Rozwiązanie intrygi dość toporne.
Polski jednozdaniowy wątek - esesman miał być w towarzystwie "polskich nacjonalistów" i "ukraińskich renegatów".
Nie wiem czy to dobrze, że nie rozwinął tego pomysłu, mogłoby być śmieszne.

nevilshed | 2015-03-31
Przeczytana: 30 marca 2015

Bardzo sympatyczna powieść. Wartka akcja, czyli to, co u pana Alistaira MacLeana jest najlepsze. Książka jest stosunkowo krótka, przez co wszystko dzieje się w ekspresowym tempie, ale nie jest to w żadnym wypadku czymś złym. Fanom MacLeana z całą pewnością można polecić.

Gabi145 | 2015-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Na początku miałam lekki problem, żeby połapać się we wszystkim. Myliły mi się nazwiska przede wszystkim. Natomiast po kilkunastu stronach już się akcja nawiązała zrozumiała dla mnie. Polecam.

Tom_Ash Moczybród | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Jest to druga książka Macleana i jestem zadowolony ze sposobu prowadzenia akcji przez autor. Ciekawy główny bohater. Akcja szybko się zmienia i co najważniejsze czyta się bardzo przyjemnie.

Karol | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017