biografia, wspomnienia, wojna, dowódca
bartek

Wspomnienia wojenne jednego z najtęższych polskich dowódców drugiej wojny światowej, twórcy i dowódcy pierwszej "lotnej" kompanii na podwodach w zaraniu naszej niepodległości.

Witold Lisek | 2014-04-03
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Roman Dłużniewski | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Stanisław Maczek. Generał. Wspaniały dowódca i wspaniały człowiek. Po wojnie, pozbawiony polskiego obywatelstwa przez 'ludową' władzę, pracował jako kelner. Zmarł w Kanadzie. Mieszkańcy Bredy do dziś wspominają jego chłopaków. Koniecznie!!!

Tonatio | 2012-11-17

Książka napisana bardzo pięknym językiem. Pełna pokory i dystansu do opisywanych sukcesów. Niestety generał przedstawił swoją wojenną ścieżkę od strony czysto strategicznej. Nie czuć w niej prochu, nie słychać wystrzałów, nie ma płonących czołgów i wrzasku żołnierzy.

Krzysiek | 2015-06-06

Wspomnienia Generała są napisane ładnym, spójnym i składnym językiem, a co więcej czyta się je jak opisy prawdziwego fachowca - profesjonalisty, bez wystrzałów czy fajerwerków.
Znakomita książka wspaniałego człowieka.

Anna Koniec | 2015-08-24
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Książka dobra w swoim gatunku. Generał pisał ją w 15 lat po wojnie, więc niektóre fakty zdążył I zdołał poukładać na swoich miejscach.

Bardzo cenię fakt, że nie ograniczył się do lat 39-45, ale zaczął od roku 19.

Oczywiście, nie brak tu górnolotnych słów, wyrażeń typowych dla patriotyzmu żołnierza międzywojnia. Niektórych może to razić, mnie nie. Nie zabrakło wychwalania się i tłumaczenia poczynań. Ale to aż nazbyt naturalne.

Książkę kończy litania pamiątek - pomników, medali, odznaczeń, etc. tę listę można by aktualizować, w reedycjach, kiedy te nastąpią.

systemshock | 2016-09-01
Dawid | 2016-07-09