Wielki początek. 14 miliardów lat kosmicznej ewolucji

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Origins. Fourteen Billion Years of Cosmic Evolution
astronomia, astrofizyka, kosmos
Barbara

Pasjonująca wyprawa w naszą najdawniejszą przeszłość - od Wielkiego Wybuchu do narodzin życia na Ziemi. Książka stanowi przegląd współczesnych dziedzin naukowych i ich zadziwiających koncepcji na temat tego, jak powstał i ewoluował Wszechświat wraz z wszelkimi zawartymi w nim strukturami - galaktykami, gwiazdami, planetami, przejawami życia na Ziemi i możliwymi formami życia pozaziemskiego. Autorzy przedstawiają przełomowe dokonania nauki z ostatnich lat - od tajemniczej ciemnej energii i poszukiwania oceanów w Układzie Słonecznym po odkrycie bakterii „ekstremalnych” - kreśląc obraz nieustającego dążenia ludzkości do poznania, jak faktycznie doszło do narodzin życia w naszym zakątku Wszechświata.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Adixon | 2014-12-30

Ocena zaniżona z uwagi na wydanie, które było tragiczne.

hallowedland | 2012-12-18
Przeczytana: 2012 rok

Jedna z lepszych pozycji popularnonaukowych z dziedziny kosmologii i astrofizyki.

killinghand | 2012-08-18

Mój faworyt, bardzo przystępna książka, szczególne dla poczatkujących osób interesujących się astrologią/astrofizyką