Drugi ścieg

Cykl: Piątkowy Klub Robótek Ręcznych (tom 2) | Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Bohaterowie powieści Piątkowy Klub Robótek Ręcznych powracają po pięciu latach od śmierci założycielki sklepu z włóczką Walker i Córka, Georgii Walker. z pozoru ich życie się ułożyło, choć miniony czas był pełen cierpienia i smutku. Dakota Walker ma już 18 lat. Jest studentką nowojorskiego collegeau, pomaga w sklepie, ale tak naprawdę marzy tylko o tym, by zostać cukiernikiem. W skrytości wypróbowuje odnalezione przepisy matki i babki i buntuje się przeciwko przyszłości, jaką wybrał dla niej ojciec. A James a rozbity po śmierci odnalezionej po wielu latach ukochanej Georgii a rzuca się w wir pracy i obsesyjnej opieki nad córką. Także pozostałe członkinie klubu, choć nadal się przyjaźnią, poukładały sobie życie i coraz rzadziej zaglądają do sklepu.

allison | 2012-08-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Powieść równie ciepła, optymistyczna i wzruszająca, co jej pierwsza część, czyli "Piątkowy Klub Robótek Ręcznych". Jest w niej miejsce na małe, codzienne radości, ale i na wielkie, niespodziewane wydarzenia.

Bohaterki są starsze o pięć lat i bogatsze o wiele doświadczeń. W życiu każdej sporo się zmieniło, jedne się ustabilizowały i stały bardziej dojrzałe, inne wciąż poszukują swojego miejsca na ziemi i walczą z problemami, które je przerastają. Nie przestają jednak się spotykać, chociaż liczne obowiązki zawodowe i rodzinne nie pozwalają im już na tak częste przebywanie ze sobą jak kiedyś.

Na kartach powieści pojawiają się też nowe postacie, które wnoszą sporo zamieszania i zmieniają losy niektórych kobiet.

Całość czyta się z wielką przyjemnością, bardzo szybko (niestety, zbyt szybko!) i z emocjami, gdyż trudno nie polubić przyjaźniących się bohaterek.
Na tle wielu powstających ostatnio powieści o kobiecej przyjaźni książki Kate Jacobs wyróżniają się pozytywnie - nie są...

Anna | 2013-10-22

Druga część „Piątkowego klubu robótek ręcznych” powstała ponoć na wyraźne życzenie czytelniczek i jest niestety, jak to zwykle bywa z kontynuacjami, troszkę gorsza niż część pierwsza. W tej pozycji jednak ważna jest możliwość powrotu do świata, który zdążyło się polubić, do bohaterek, które chciałoby się nazwać własnymi znajomymi, a może i przyjaciółkami, w każdym razie, z którymi chciałoby się napić herbaty i pochwalić zrobionym właśnie kardiganem.

W „Drugim ściegu” dochodzą oczywiście do głosu reminiscencje z części pierwszej, a zatem mitologizuje się nieznacznie Georgię i jej życie, no ale cóż, darujmy – tak się przecież wspomina przyjaciółki. Główny wątek powieści to dalsze dzieje znanych nam bohaterek, w pełni zróżnicowane, za co chwała autorce. Bo i podrośnięta nastolatka, i zakochana starsza pani, i pełna rozterek kobieta w kwiecie wieku, a wszystko związane miękką wstążką dążenia do miłości, zgody, przyjaźni – słowem – lektura w sam raz na pociechę dla czytelniczek części...

Alicja | 2015-04-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Dalsze dzieje osób skupionych w Klubie Robótek Ręcznych. Osób, które spotykają się, przyjaźnią i wspierają. Pomimo tego, że wszystko kończy się dobrze, książka nie jest przesłodzona.

Ewa | 2012-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2012

Pełna ciepła , przyjaźni książka - godna polecenia .

Asia | 2011-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 listopada 2011

Mam pewien niedosyt po przeczytaniu tej książki. Jednak tak to już jest z dalszymi historiami bohaterów z pierwszych części. Czasem zastanawiam się czy nie byłoby lepiej jakby autor pozostał na pierwszej części i nie dopisywał kolejnych. W mojej ocenie K. Jacobs mogła zamknąć temat sklepiku Walker i Córka na "Piątkowym Klubie Robótek Ręcznych"

lubka | 2013-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2013

Słodka, wciągająca powieść dla kobiet. O niczym i o wszystkim jednocześnie. Lekka ale nie głupia, ciepła ale nie infantylna. Polecam.

magles | 2012-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2012

2 część jest tak samo świetna jak pierwsza. Czuję że do niej sięgnę jeszcze raz za kilka lat :)

zmudy | 2011-06-24
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Tzw. literatura kobieca. Fajnie i lekko się ją czyta. Wciąga mocno i na długo.

Karolina | 2011-11-12
Przeczytana: 27 lutego 2014

Nie tak dobra jak I część, ale do przeczytania.

pole_minowe | 2012-04-10

kontynuacja 'Piątkowy Klub Robótek Ręcznych'