Mister Hopkins wnuk Sherlocka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-148-8
Mister, Hopkins, wnuk, Sherlocka
dona

Wynalazca usadowił się głębiej w fotelu, założył okulary i nachylił się nad pulpitem. W pewnym momencie rozległo się charakterystyczne brzęczenie, podobne do tego, jakie wydaje grający bąk, następnie rozległ się trzask i w pokoju na moment stało się oślepiająco jasno, jakby przebiegła błyskawica. Pani Burton i Karol zasłonili oczy. Gdy blask znikł, z przerażeniem stwierdzili, że w pokoju nie ma ani fotela, ani pana Hopkinsa. Miejsce przed biurkiem było puste.
Mister Hopkins wnuk Sherlocka to pierwsza książka z trylogii o panu Johnie Hopkinsie - wnuku słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Z pomocą sympatycznego rudego młodzieńca - Karola Seltona - mister Hopkins buduje wehikuł czasu i używa go do badania historii nauki. Spotyka się z wieloma wybitnymi ludźmi z przeszłości i weryfikuje niesłusznie wydane na ich temat sądy. Następne części to: Mister Hopkins na tropach sensacji oraz Nowe przygody mister Hopkinsa

Bed | 2010-09-28

Ukochana książka mojego dzieciństwa. Pan Hopkins jawi mi się jako skrzyżowanie Adama Słodowego z McGyverem w wersji angielskiego dżentelmena w dodatku to wnuk słynnego Holmesa :) Dla każdego dzieciaka.

Marianna | 2016-04-25
Przeczytana: styczeń 2016

Jedna z ulubionych książek z dzieciństwa, przeczytałam ją kilkakrotnie. Ciekawa, mądra, momentami niesamowita, pełna wyobraźni. Warto ją znać. Polecam.

zacofany-w-lekturze | 2015-03-28
Przeczytana: 21 lutego 2015

Bogusława | 2015-10-13

Świetna, pamiętam, że czytałam, choć jako dziecko czytać nie lubiłam.

Michał | 2016-12-05
Grzegorz | 2016-09-29