Karolina XL zakochana

Cykl: Karolina XL (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
9788362199006
przemoc, miłość, przyjaźń
Jane

- Nie kłamiesz i na pewno wrócisz? - zapytałam wystraszona. - Wrócę - powiedział - na tym polega chodzenie z dziewczyną, by wracać, nawet jak coś nie gra, to tym bardziej trzeba wrócić, by dogadać i ustalić, co zrobić, by grało. Bardzo mi się to spodobało, co Szczurek powiedział i powiem wam, że po raz pierwszy poczułam się tak, jakbym naprawdę miała chłopaka. Po raz pierwszy poczułam się...

- Nie kłamiesz i na pewno wrócisz? - zapytałam wystraszona.
Bardzo mi się to spodobało, co Szczurek powiedział i powiem wam, że po raz pierwszy poczułam się tak, jakbym naprawdę miała chłopaka. Po raz pierwszy poczułam się spokojnie i bezpiecznie.

Karolina XL zakochana to dalszy ciąg przygód wrażliwej dziewczyny, która poszukuje zrozumienia dla swojej inności, naiwnego spojrzenia na świat i prawa do popełniania błędów. To opowieść o przyjaźni, zakochaniu, a także o sposobach walki z przemocą.

Historia o głównej bohaterce Karolinie, która ma nadwagę nie przejmuje się innymi opiniami, co mówią.
Jest pomocną, miłą dziewczyną ma chłopaka Kamila nazywają go Szczurek kocha nad życie swoją Karolinę.
Przyjemna książka dla młodzieży mi się podobała czyta się super.
Zrelaksowałam się przy książce z kubkiem gorącej, pysznej kawy chwyta za serce.

One_beauty_life | 2015-02-21
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Książka jest pełna humoru, wyszukanych słów, miłości, przemocy, radości i smutku. Karolina to sympatyczna dziewczyna, która od czasów gimnazjum trzyma się ze swoją paczką. Ich "stowarzyszenie" to LOVE -Liga Obrony Wróbelków Elemelków, czyli wszystkich, którzy mają problem. Książka pisana jest w formie sprawozdania z ostatnich wydarzeń z życia nastolatki. Czyta się ją szybko, bo jest napisana spójnie i bez przesadnej ilości opisów. Karolina wiele przeszła, tak samo jak jej przyjaciele (choć wolała nie używać tego określenia, myśląc iż jest ono zbyt poważne i że mogłoby zburzyć za szybko to co już powstało między znajomymi). Kamil-Szczurek ją wspiera, a dziewczyna jest ambitna i wierzy, że tym razem się zakochała. Nie zawiodłam się na książce Marty Fox, aczkolwiek mogłoby być więcej akcji. Polecam :)

Ervisha | 2011-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2011

Bohaterką powieści Marty Fox jest siedemnastoletnia Karolina, nosząca rozmiar XL, z którym skutecznie, systematycznie walczy. Dziewczyna ma chłopaka, Szczurka, którego uczy się kochać, pomimo przykrych doświadczeń z jej pierwszego razu z niejakim Chrisem. Chris był młodym sadystą, podsuwającym dziewczynie tłuste jedzenie. Przez niego i zawiedzioną miłość Karolina wpadła w nałóg jedzenia, z którego próbuje się wyleczyć. Sposób, którego się trzyma, przynosi efekty – pod koniec książki, Karolina ma już rozmiar L, co dobrze wróży jej potencjalnym naśladowczyniom, walczącym z coraz bardziej powszechną dziś nadwagą. Dziewczyna odkryła zalety umiaru, rezygnacji ze słodyczy i z ruchu na świeżym powietrzu w procesie dbania nie tylko o siebie i swoją figurę, ale przede wszystkim o dobre samopoczucie i pewność siebie.

Banałem będzie stwierdzenie, że Karolina jest zwykłą dziewczyną ze zwykłymi problemami. Bo jaka niby ma być? Jest nastolatką, a nie super-dziewczyną z seriali telewizyjnych. ...

monikaxdd66 | 2015-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Wspaniała książka. Dobrze się czyta. Najbardziej podoba mi się przygoda która miała miejsce na koniec książki czyli w domu jej ojca i gdy spotkali Chrisa. Polecam każdemu!

Kahhs | 2016-02-13
Na półkach: Miłość, Posiadam, Przeczytane

Książkę czytałam dawno temu, ale nie przyniosła jakichś pięknych wspomnień. Trochę nudna. I ten oklepany wątek miłosny... Dla zabicia czasu może być, ale moim zdaniem specjalnie porywająca to ona nie jest.

koniaralisa13 | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Dalsze przygody Karoliny i Kamila oraz LOVE!!!!!!!!! <3 Karolina i Kamil na koniec zostają PARĄĄĄĄĄĄĄĄ!!!!!!!!! KOCHAM TAKIE ZAKOŃCZENIA!!!!!!! ;)

Coffie | 2011-03-11
Przeczytana: 2011 rok

Pomimo tego, że nie czytałam pierwszej części, wypożyczyłam sobie tę książkę. Z jakiego powodu? Bardzo mi się podobają dzieła tej autorki. Czytałam "Paulinę w orbicie kotów", "Kaśkę podrywaczkę" i jeszcze inne, a teraz czeka na mnie w szafce "Iza Anoreczka", która będzie w następnym stosiku. To nie jest najzwyklejsza młodzieżówka. Nie jest napisana następującym językiem: "Wczoraj byłam z Małgośką na kręglach, gdzie poznałam Kamilę, która mnie polubiła. Jutro na pewno się spotkamy i porozmawiamy przy kubku (z wizerunkiem Hannah Montany) parującej czekolady". Taka książka byłaby nudna i nic nieznacząca. Za to pani Marta Fox porusza ważniejsze i poważniejsze tematy od nowych znajomości z młodzieńczych lat. Niektórych książek nie da się ocenić Nie można powiedzieć, że to było fajne, a to głupie. Książka, aby dostała dobrą ocenę, musi mieć w sobie to 'coś' I ta ksiązka z pewnością to ma. Polecam!

Szara | 2013-10-18

Książka bardzo podnosi na duchu. Opowieść o dziewczynie z nadwagą, która nie przejmuje się opinią innych, stąpa twardo po ziemi. Jest pomocna i uprzejma, nie jest piękna zewnętrznie, ale wewnętrznie owszem. Swoim charakterem zdobywa prawdziwą przyjaźń i miłość. Bardzo Polecam!

buziaczek197 | 2013-04-16
Przeczytana: kwiecień 2013

Super czyta się książki Marty Fox ostatnio jestem na etapie ich kupowania. Może są to książki dla młodzieży, ale naprawdę przyjemnie się je czyta. Dotykają spraw życiowych i można znaleźć mnóstwo morałów jak i fajnych cytatów. Polecam książkę.

mysia | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Książka lekka, czyta się szybko. Bardzo wciąga. Pozytywnie nastawiona do świata, chodź problematyka jest skomplikowana. Opowieść o miłości i przyjaźni. Wiele wątków rodzinnych i poszukiwania własnego "ja".