Anka

Wydawnictwo: Skrzat
anka

Piękna i wzruszająca opowieść dla nastolatków o niełatwej walce z anoreksją, gniewie i buncie, skomplikowanych relacjach rodzinnych, przyjaźni i pierwszych fascynacjach. To książka o sprawach ważnych i trudnych.

Liwia | 2010-04-11
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane

Super książka. Po przeczytaniu jej można zrozumieć jak czują się anorektyczki i co one przeżywają. Naprawdę podobała mi się ta książka. polecam wszystkim.

Indyviduum | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010
Evik | 2012-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

Jest to moje pierwsze spotkanie z książkami Elżbiety Jodko-Kulki.
Bohaterami tej książki są Anka, Kaśka i Rafał. Rafał pochodzi z biednej rodziny. Przypadkowo odbiera telefon od tajemniczej Anki. Zaintrygowany Rafał postanawia kontynuować tę znajomość. Zaczyna się ona niefortunnie - od kłamstw. Rafał udaje, że jest poznanym przez Ankę na czacie Cezarym. Fascynuje go ta dziwna i chuda dziewczyna.

Anka mieszka w Warszawie. Mieszka tylko z matką. Boryka się z problemami, uważa że jest gruba, więc nadmiernie się odchudza. Czuje się niezrozumiana przez swoja mamę.Jej przyjaciółką jest Kaśka. W przeciwieństwie do Rafała ma niemal nieograniczony dostęp do Internetu. Korzysta z tego przywileju, jej matki często nie ma w domu. Nie waha się podawać numeru swojej komórki, oraz dzwonić do poznanych na czacie przyjaciół. Przypadkowo dzwoni do Rafała, co okaże się punktem zwrotnym w jej życiu.

Książka przeznaczona jest dla młodego czytelnika. Porusza szereg problemów. Jednym z nich jest...

Karolka | 2011-03-18

Autorka ma świetny styl, którego nie trzeba promować. Mówi lekko i z dystansem o ważnych potrzebnych sprawach.
Polecam

Ola | 2016-04-09
Na półkach: Mam ebooka, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Kończąc czytać tę książkę, zastanawiałam się, czy nie zostały z niej wyrwane jakieś kartki, czy może jest gdzieś ciąg dalszy tej "historii". Okazało się, że nie ma i tu się zastanawiam, o co tak naprawdę chodziło. Książka zupełnie nie przedstawia tego, czym jest anoreksja, jest to jedynie wspomniane, o, Anka choruje. Nawet nie wiemy, skąd to wszystko się wzięło, dlaczego zachorowała. Według mnie, jest to jakaś wyjęta część z o wiele dłuższej, bardziej zawiłej historii.

Miss_Julliard | 2011-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2011

Ktoś tu pisze, że dzięki niej można zrozumieć anorektyczki. Moim zdaniem to bzdura. Ta książka tak naprawdę wcale nie pisze dokładnie o anoreksji. Nie chcę tu specjalnie krytykować, ale czytałam już wiele książek o tej tematyce i muszę stwierdzić, że ta jest pisana w taki jakiś 'lajtowy' sposób. Po prostu jakoś mi nie przypadła do gustu. Wolę coś bardziej na serio, gdy już mowa o takich tematach.

Spodziewałam się czegoś innego po tej książce.. Styl autorki jest nudny i trudno się go czyta.Dziwny podział w książce. Te pisadło nawet w połowie nie dostarcza wiedzy czym jest anoreksja. Chłopak : infantylny-zachowuję się jak dziecko , a tytułowa Anka nie wie czego w życiu chce , a ma wszystko. Wedlug mnie nie warto czytać takich książek. Lepszą książką o anoreksji jest : W sidłach anoreksji !

SeaGoddess | 2012-10-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2008>...
Przeczytana: październik 2008

Niezbyt rzeczywista, bohaterowie momentami głupi, ale szybko się czyta, choć książka nie zostaje w pamięci na długo.

Izuzi | 2013-03-02
Przeczytana: 01 marca 2013

Książka opowiadająca o samotności młodej dziewczyny,która desperacko szuka pomysłu na siebie!.
Anka jest śliczna dziewczyną ma przyjaciół,adorują ją chłopcy można by rzec,że ma wszystko!...niestety to tylko pozory...
Anka jest nieszczęśliwa mimo swej obecności swej przyjaciółki Kasi jest samotna a jedyne czego pragnie to bycie zauważoną przez matkę,która w pogoni za pieniądzem zapomniała,że ma wspaniałą córkę.Ania wpada w anoreksję,depresję...sama nie jest w stanie sobie z tym poradzić a jej zdrowie leży w rękach matki... Matka sama rozumie swój błąd i poczuję,że Anka ją potrzebuję!.
Ale czy nie będzie już za późno?
Książka dzięki swej prostocie bardzo szybko się czyta.

kicia918 | 2011-05-23
Przeczytana: 2011 rok

Tak na prawdę nie miałam pojęcia, co jest głównym problemem w książce... Jest poruszonych kilka tematów, a żaden nie jest moim zdaniem opisany dokładnie...
nie wciągnęło mnie w ogóle...