Karolina XL zakochana

Okładka książki Karolina XL zakochana
Marta Fox Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Karolina XL (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Karolina XL (tom 2)
Akapit Press
2009-11-01
2009-11-01
9788362199006
przemoc miłość przyjaźń

Na półkach: , , , ,

"Karolina XL zakochana" to krótka książka, opowiadająca o młodzieży, jej problemach, rozterkach, przyjaźniach, pierwszych miłościach, rozczarowaniach, dojrzewaniu i przygotowywaniu się do bycia dorosłym.

Karolina jest uczennicą liceum. Ma mamę i babcię, nie zna własnego ojca. Niby rodzina jakich wiele, ale tylko w momentach, gdy mama czuje się lepiej, a schizofrenia jest w remisji. Szczurek, przyjaciel Karoliny, ma pełną rodzinę, ale musi się mierzyć z alkoholizmem ojca, który często traci nad sobą panowanie i wyżywa się na żonie i synu.

Zbliża się koniec roku szkolnego. Ostatnie zaliczenia, staranie się o lepszą ocenę na świadectwo. Karolina, już tylko z przezwiska XL, nadal ma problem z jedną koleżanką z klasy, która wciąż jej dokucza. W czasie jednej z nieprzyjemnych scena Kamil, Szczurek, staje w obronie Karoliny i nazywa swoją dziewczyną. Od tego momentu Karola zaczyna inaczej postrzegać siebie, kolegę i to co ich łączy. Próbuje nazwać uczucia i dopasować się do nowej sytuacji.

Wkrótce młodzież wyjeżdża na wakacje. Paczka LOVE trafia w cudowne miejsce. Jednak nic za darmo: przyjaciele muszą trochę popracować, sprzątać w domu i pielęgnować ogródek. Oczywiście znajdują też czas na swoje przyjemności. Dochodzi też do chwili szczerości, kiedy to każde z nich wyjawia jakiś sekret, który do tej pory nie znał nikt z ich paczki. Okazuje się, że każdy ma jakiś problem, z którym musi się mierzyć na co dzień.

Książka porusza kilka ważnych tematów, jednak bardzo pobieżnie, jedynie zaznaczając, że istnieją i młodzież się z nimi mierzy. "Karolina XL zakochana" to historia do przeczytania na jeden raz. Niewielki format książki pozwala jednak zawrzeć dość spójną historię, która może się spodobać młodym ludziom lubiącym obyczajowe historie.

Najbardziej w tej książce podobał mi się fragment, w którym bohaterowie zrobili sobie ,,pięć minut prawdy''. Myślę, że był to bardzo dobry pomysł, aby otworzyć się przed zaufanymi osobami. Temu wydarzeniu sprzyjały jeszcze warunki, w których się znajdowali. Wyjazd na wakacje z przyjaciółmi. Uważam, że marzeniem każdego jest posiadanie takiej ,,paczki'' i wspólny wyjazd oraz brak tajemnic, zwierzenia i zaufanie. Pomogło to każdemu, również Karolinie (głównej bohaterce), która walczyła z kompleksami i z złymi wspomnieniami...

Historia o głównej bohaterce Karolinie, która ma nadwagę nie przejmuje się innymi opiniami, co mówią.
Jest pomocną, miłą dziewczyną ma chłopaka Kamila nazywają go Szczurek kocha nad życie swoją Karolinę.
Przyjemna książka dla młodzieży mi się podobała czyta się super.
Zrelaksowałam się przy książce z kubkiem gorącej, pysznej kawy chwyta za serce.

Przyjemna książka dla młodzieży mi się podobała czyta się super.
Zrelaksowałam się przy książce z kubkiem gorącej, pysznej kawy chwyta za serce.

Książka jest pełna humoru, wyszukanych słów, miłości, przemocy, radości i smutku. Karolina to sympatyczna dziewczyna, która od czasów gimnazjum trzyma się ze swoją paczką. Ich "stowarzyszenie" to LOVE -Liga Obrony Wróbelków Elemelków, czyli wszystkich, którzy mają problem. Książka pisana jest w formie sprawozdania z ostatnich wydarzeń z życia nastolatki. Czyta się ją szybko, bo jest napisana spójnie i bez przesadnej ilości opisów. Karolina wiele przeszła, tak samo jak jej przyjaciele (choć wolała nie używać tego określenia, myśląc iż jest ono zbyt poważne i że mogłoby zburzyć za szybko to co już powstało między znajomymi). Kamil-Szczurek ją wspiera, a dziewczyna jest ambitna i wierzy, że tym razem się zakochała. Nie zawiodłam się na książce Marty Fox, aczkolwiek mogłoby być więcej akcji. Polecam :)

MOGŁABY BYĆ LEPSZA

MOGŁABY BYĆ LEPSZA

Kontynuacja "Karolina XL" Jest bardzo ciekawą książka. Interesująco się ją czyta ;D Oraz ma zaskakujące zakończenie ;p POLECAM !!

Wspaniała książka. Dobrze się czyta. Najbardziej podoba mi się przygoda która miała miejsce na koniec książki czyli w domu jej ojca i gdy spotkali Chrisa. Polecam każdemu!

Książkę czytałam dawno temu, ale nie przyniosła jakichś pięknych wspomnień. Trochę nudna. I ten oklepany wątek miłosny... Dla zabicia czasu może być, ale moim zdaniem specjalnie porywająca to ona nie jest.

Na półkach: , , , , ,

Dalsze przygody Karoliny i Kamila oraz LOVE!!!!!!!!! <3 Karolina i Kamil na koniec zostają PARĄĄĄĄĄĄĄĄ!!!!!!!!! KOCHAM TAKIE ZAKOŃCZENIA!!!!!!! ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Marta Fox Karolina XL zakochana Zobacz więcej