Wiszący ogród

Wydawnictwo: Pol-Nordica
The Hanging Garden
literatura szkocka
Philip

Inspektor John Rebus, niepokorny outsider wyłamujący się z policyjnej rutyny, dostaje nową sprawę. Czy szanowany uniwersytecki wykładowca jest nazistowskim zbrodniarzem, który ukrył się w Szkocji? Rebus tkwi w dokumentach sprzed lat, ale gdy pewnego dnia ratuje nieznającą angielskiego prostytutkę, trafia w sam środek współczesnej gangsterskiej wojny. Młody Tommy Telford chce zawładnąć Edynburgiem, wysadzając z siodła Grubego Gera Cafferty'ego. Wynik walki interesuje zarówno czeczeńskiego bossa z Newcastle, trudniącego się sprowadzaniem kobiet z Bałkanów i zmuszaniem ich do nierządu, jak i... japońską Yakuzę.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 2005

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-7264-267-2

BeataBe | 2013-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Nic specjalnego. Ciężko było doczytać do końca. Oklepany temat mafijnych porachunków pokazany w zagmatwany sposób. Książka zaludniona jakimiś szemranymi bohaterami - trudno było się połapać kto jest kim. W to wszystko wmieszane śledztwo w sprawie nazistowskiego zbrodniarza - autor widać ambitny był, ale mu nie wyszło.
Dużym jednak plusem jest główny bohater książki, więc dam panu Rankinowi jeszcze jedną szansę.

Lily76 | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Nieco chaotyczna i męcząca, o ciężkim, ponurym klimacie książka, którą nie do końca zrozumiałam.
Inspektor John Rebus usiłuje dopaść osobę, która, być może na zlecenie, potrąciła jego córkę na przejściu dla pieszych. Jednocześnie różne sprawy prowadzone przez niego zdają się mieć wspólny mianownik i tu wątek nieco mi uciekał. Ale być może nie skupiałam się zbyt starannie.

wiejskifilozof | 2011-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2011

mogłaby być bardziej mocna .

rotten | 2011-04-04

Poszedłem do biblioteki w poszukiwaniu tek książki Rankina, która zdobyła nagrodę "Gold Dagger". Akurat nie było, więc zdecydowałem się na "Wiszący ogród". To był błąd. Książka jawi mi się jako, niby szkic, pomysł, z którego mogło coś wyniknąć, ale się nie udało. Trywialny język jest również minusem. Nie warto.

MisterOzz | 2011-10-08

jak dla mnie 7/10