Wszystko martwe

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
838906409X

Były detektyw nowojorskiej policji Charlie Bird Parker już do końca życia nie zapomni tej nocy, gdy wróciwszy do domu, ujrzał zamordowane w bestialski sposób żonę i córkę. Szybko staje się jasne, że to kolejne ofiary sadystycznego mordercy znanego policji jako Podróżnik . Bird Parker oddałby wszystko, aby odkryć, kto jest zdolny do tak potwornych okaleczeń. Niestety, śledztwo nie po raz pierwszy w podobnej sprawie utyka w martwym punkcie. Targany żądzą zemsty, w poczuciu żalu za tym, co bezpowrotnie mu odebrano, Bird uparcie drąży każdy nowy wątek, nawet najdrobniejszy. Dlatego też na prośbę przyjaciela i byłego partnera w policji angażuje się w dziwną sprawę zaginionej dziewczyny. Gdzieś pomiędzy snem a jawą widzi tu kolejną szansę wytropienia podróżnika . Bo przecież teraz, kiedy wszystko z przeszłości jest już martwe, ten potwór w ludzkim ciele też powinien spotkać swoją śmierć...

Nie będe się rozpisywał nie wiadomo na ile linijek. Nie jestem profesjonalnym krytykiem literackim i za takiego się nie uważam i nie mam zamiaru starać się by być nim w oczach innych użytkowników tej strony. Książka ta była jedną z pierwszych o tematyce kryminalnej za jakie sie zabrałem. Do tej pory wolałem czytać książki o tematyce fantastycznej. Przed nią przeczytałem "Wzgórze rzeźnika" i "Miasto masek" i powiem całkowicie szczerze nie ma porównania. John Connoly znakomicie wprowadza czytającego w świat, w którym żyje główny bohater "Bird". Znakomicie dawkuje klimat, ciągle się coś dzieje.Kiedy człowiek myśli, że coś się już kończy nagle dzieje się coś co zupełnie odwraca wszystko do góry nogami. Książka nie posiada nudnych momentów. Moge ją polecić każdemu nawet osobą, które do tej pory nie czytały kryminałów. Od tej pozycji zaczęła się moja mania na tego rodzaju dzieła.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

Największe zaskoczenie - spodziewałam się dobrego kryminału, a wyszedł zarąbiasty horror!!!! Niepowtarzalny klimat, element zaskoczenia - miałam wrażenie, czytając wszystkie części o detektywie, że sam autor nie wiedział, w którą stronę ma pójść i dzięki niebiosom, wybrał tą mroczniejszą, para para - drogę!!! Kto nie czytał - polecam, na równi prawie z Kingiem! Tylko inne klimaty:-) świetne powieści! Bardzo inteligentny pisarz, bardzo!!! Specyficzne poczucie humoru, które uwielbiam:-)

Kacha | 2013-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2013

Książka była ciekawa, ale dość długo ją czytałam, ciągnęła się trochę. Chociaż muszę przyznać, że im później, tym lepiej. Z autorem mam w miarę podobne poczucie humoru, i postać Angelo i jego kochanka bardzo mi się podobała i niesamowicie ich polubiłam. Poza tym, długo zwlekałam z napisaniem tej opinii. Nie za wiele ta książka pozostawiła w mojej głowie. Ale czas z nią spędzony był przyjemny i chętnie przeczytam coś jeszcze tego autora.
Pozdrawiam

Adrian Chmielarz | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Przyzwoity debiut, ale jednak cudów nie ma, czuć, że autor ma jeszcze sporo przed sobą -- mimo że ponoć przeredagowywał książkę czterdzieści razy. Brutalny czarny kryminał z lekką metafizyczną, a nawet nadnaturalną nutą. Misz-masz Chandlera -- włącznie z jedną bezczelną zrzynką (ukłonem?) tekstu o brodzie i Singapurze -- i podgatunku "wyrafinowany seryjny morderca".

igus85 | 2013-05-15
Przeczytana: 15 maja 2013

Ksiazka jak ocena rewelacyjna. Zakończenie zaskakujace. Polecam naprawde warto!!!

Bartosz | 2015-06-18

Jako że jest to pierwsza książka tego autora jaką przeczytałem (aktualnie jestem już po kilku) to mam do niej sentyment. W tej książce jest wszystko czego potrzeba do zrozumienia Charliego Parkera. W tej książce jest również wszystko czego potrzebujecie do dobrej zabawy... oczywiście jeśli lubicie się "bać".

annikap | 2016-10-27
Przeczytana: maj 2007