Hollywood on the moon
Księżycowe, Hollywood
dona

Zbiór czterech opowiadań. Napisane przez Kuttnera w latach 1938-41. Autor w owym czasie specjalizował się w pisaniu tekstów "fantastycznych" dla brukowych gazetek, tak modnych wówczas, jak dziś np. "Enquier" (tak się to ustrojstwo chyba nazywa). Jeśli oglądaliście film pt. "Galaxy Quest" to wydaje mi się, że najbliżej mu klimatem do wymienionych tu opowiadań Kuttnera. Każde kolejne opowiadanie jest oparte na jednym wzorcu. Dzielny kosmiczny operator filmowy Tony Quade, na zlecenie swego bezwględnego szefa (dla sukcesu kasowego zdolny jest poświęcić życie pracowników), musi nakręcić film. Nakręcenie go wiąże się z okropnym niebezpieczeństwem, wylotem na inną planetę i walką z jego groźnymi mieszkańcami. Na końcu happy end. Jest piękna kobieta oraz potulne zwierzątko na każdej planecie.

Tomek | 2015-09-10
Przeczytana: 2015 rok

Sprawnie napisane opowiadania charakterystyczne dla pulp SF. Czysta rozrywka ze szczyptą humoru. W książce kilka ilustracji.

Alek | 2016-10-22
Na półkach: III,4, Przeczytane