Kot. Instrukcja obsługi : rozwiązywanie problemów technicznych oraz dożywotnia konserwacja

Tłumaczenie: Ewa Helińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niegrzeczne Poradniki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vesper
Cat owner's manual : operating instructions, troubleshooting tips, and advice on lifetime maintenance
zwierzęta, koty, poradnik
flora i fauna
Gaiphage

"Nareszcie! Podręcznik dla początkujących w dziedzinie technologii kotowatych! Podrapane meble. Martwe myszy na schodach. Kłaki na ubraniach. To wystarczy, byś krzyczał: "Dlaczego nikt nie dołączył instrukcji obsługi do mojego kota?!". Oto - w końcu! - taka instrukcja się pojawiła. Dzięki szczegółowym wyjaśnieniom i pomocnym schematom zamieszczonym w poradniku uzyskasz odpowiedź na często zadawane pytania: - Jaki gatunek najlepiej się nadaje do wychowywania w towarzystwie psów? - Jak konserwować elementy zewnętrzne zwierzęcia, by zachować je w nieskazitelnym stanie? - Dlaczego mój model zawsze pije wodę z wanny? Nieważne, czym się martwisz, ponieważ dzięki znanemu weterynarzowi dr Davidowi Brunnerowi i uznanemu pisarzowi Samowi Stall, odnajdziesz odpowiedź. Wspólnie udzielają wielu cennych rad nie tylko świeżo upieczonym, ale także doświadczonym użytkownikom kotów. "

Nateus | 2015-10-30
Przeczytana: październik 2015

Urocza, zabawna książeczka dla posiadaczy kotów :) Napisana w fantastycznym, poradnikowym stylu, z jednej strony traktuje kota z powagą należną skomplikowanemu urządzeniu, z drugiej zaś skrzy się od humoru i żartobliwych uwag. Według mnie powinna być dołączana w pakiecie do każdego nowego kota, bo zawarte w niej informacje przydatne będą dla każdego - i początkującego kociolubnego, i doświadczonego kociarza.

Książeczka zachwyca nie tylko błyskotliwie zredagowanym tekstem, ale i świetnymi ilustracjami. Większość schematów nie tylko ilustruje omawiany temat, ale wręcz zmusza czytelnika do uśmiechu.

Podsumowując, na tle masy identycznych kocich poradników opatrzonych zdjęciami słodkich kociąt, ta książka zdecydowanie się wyróżnia i to na wielki, bardzo wielki PLUS.

alison2 | 2014-02-11
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Pomimo alarmujących statystyk na temat czytelnictwa, wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na wszelkiej maści poradniki utrzymuje się na całkiem dobrym poziomie. Księgarniane półki uginają się pod licznymi poradnikami przeznaczonymi dla ogrodników, wędkarzy, amatorów grzybów, perfekcyjnych pań domu, czy też miłośników zwierząt. Co powinien więc zrobić autor kolejnego poradnika, aby potencjalny nabywca zwrócił uwagę właśnie na jego książkę? Powinien stworzyć poradnik, który czymś się wyróżnia, jest na tyle nietypowy, że od razu zwraca uwagę. Właśnie na taki pomysł wpadł niejaki David Brunner i Sam Strall, którzy wzorując się na instrukcjach obsługi sprzętów elektronicznych, stworzyli unikalną instrukcję obsługi ... kota. Uzasadnienie wydaje się całkiem logiczne – kot to stworzenie zaopatrzone w oprogramowanie dalece bardziej złożone niż np. oprogramowanie ekspresu do kawy – dlaczego więc ekspres dostarczany jest z odpowiednią instrukcją, a kot nie? Pomysł okazał się strzałem w...

Megsss | 2014-03-18
Przeczytana: 17 marca 2014

Książka w odróżnieniu od innych pozycji tego typu utrzymana jest w konwencji humorystycznej instrukcji obsługi urządzenia elektronicznego - ciekawa propozycja spojrzenia na kota, to muszę przyznać :-)
Polecam zarówno osobom, które kota nie mają, a chciałby się dowiedzieć kilku istotnych informacji teoretycznych przed aktem zaadoptowania, jak i wszystkim wielbicielom futrzaków. Dla tych drugich będzie to przede wszystkim dobra rozrywka i powód do uśmiechu podczas lektury. Chociaż muszę przyznać, że sama dowiedziałam się kilku praktycznych faktów, o których przedtem nie słyszałam, chociaż kota mam od wielu lat.

Meehoow | 2011-10-07

Mnóstwo konkretów i pożytecznych rad "sprzedanych" najczęściej w humorystyczny sposób, trafi chyba do każdego miłośnika kota - i tego, który już opiekuje się swoim czworonogiem, i tego, który ma to w planach jak i również tego, który nie przewiduje zwierzęcia w swoim domu... przynajmniej dopóki nie skończy lektury ;)

Kathleen | 2015-01-14
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: sierpień 2014

Rewelacyjna książka zarówno dla osób, które dopiero decydują się na kota/koty lub już je posiadających. Najważniejsze zagadnienia przedstawione w bardzo przejrzystej, zrozumiałej formie z dużą dawką humoru. Czytając niektóre rozdziały nie idzie się nie roześmiać. Jak dla mnie ta książka powinna być w standardowym wyposażeniu wraz z kotem.

tattwa | 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Zwykły poradnik napisany w stylu przypominającym instrukcje obsługi urządzenia domowego. Napisany raczej na poważnie niż z przymrużeniem oka i raczej skierowany do odbiorcy amerykańskiego. Zawiera dużo praktycznych porad, choć nie jest zbyt odkrywczy.

_moinka_ | 2015-04-06
Przeczytana: kwiecień 2014

świetny koci poradnik behawioralny - napisany z takim nieziemskich humorem, że aż chce się czytać wszystko, nawet jeżeli nas coś nie dotyczy (np. nawet jeżeli nie planuję rozmnażać kotki chętnie czytałam o przebiegu ciąży i porodzie)
osobiście uważam, że inne kocie poradniki nie dorastają temu do pięt - no i zawsze do niego wracam w razie potrzeby z wielką chęcią i przyjemnością!

Filemona | 2012-04-02
Na półkach: Przeczytane, Koty, Posiadam, 2012
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Książka pełna praktycznych rad nie tylko dla początkujących, ale i tych nieco bardziej doświadczonych posiadaczy kotów. Czasem denerwował mnie typowo amerykański światopogląd, jednak ogólnie rzecz biorąc uznaję tę pozycję za godną polecenia. Dzięki niej można poznać wiele interesujących faktów, podanych w sposób lekki, z prostymi, wywołującymi uśmiech na twarzy ilustracjami.

Nika | 2014-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Zabawna, ciekawa. Dla kocich pasjonatów ;-)
Zawiera prawdziwe informacje dotyczące kotów, ich potrzeb i... przekazuje to w bardzo specyficzny sposób.

Zwięźle i na temat. Tego właśnie potrzebowałem ;)