Grzeczne, psotne i kudłate

Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Wydawnictwo: Vesper
Good, the bad, and the furry : choosing the dog that's right for you
pies domowy, hodowla, rasy
flora i fauna

Przewodnik dla tych, którzy pragną kupić psa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie dobranie charakteru psa do właściciela, do domowników i środowiska, w jakim przyjdzie mu spędzić kolejne lata. I nurtujące wielu rodziców pytanie: aCzy TEN pies będzie odpowiedni dla moich dzieciaa. Ta książka da Ci pełny wachlarz możliwości wyboru. z pewnością przyda się również ciekawie przygotowany opis najpopularniejszych ras. Jaki jesteśa Jaki ma być Twój pupila Lubisz oglądać telewizjęa Gryfonik brukselski to idealny towarzysz dla leniwca kanapowego. Uwielbiasz pracować w ogrodziea Berneński pies pasterski też, więc dobrze się zastanów. Każdy, kto decyduje się na tę rasę, powinien spodziewać się zrytej ziemi i wielu dołków. Masz dziecia Godny zaufania seter irlandzki będzie ich najlepszym towarzyszem. Mieszkasz w wielkomiejskim wysokościowcua Odpuść sobie Jack Russell teriera a psy te mają niespożytą energię i potrzebują mnóstwa przestrzeni, by ją wyładować. Przygotowując się do napisania Grzecznych, psotnych i kudłatych, autor Sam Stall skonsultował się z wieloma organizacjami przygotowującymi do adopcji psy rasowe, aby poznać najlepsze a a także najgorsze a cechy ponad stu ras, od pinczerów małpich i afganów do whippetów i yorkshire terierów. Jego ilustrowany przewodnik po najpopularniejszych rasach świata to źródło wiarygodnej i nie upiększonej wiedzy, dzięki której czytelnik może wybrać psa, który będzie dla niego najodpowiedniejszy. Wyposażone w ponad sto ilustracji oraz przejrzysty system symboli graficznych Grzeczne, psotne i kudłate oferują wszystko co niezbędne, aby trudne pytania dotyczące wyboru psa znalazły odpowiedź!

Lillianna | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Książka dla osób, które chcą kupić psa rasowego, jednak nie wiedzą jeszcze na jaką rasę się zdecydować. Humorystyczne podejście autora do opisu poszczególnych ras sprawia, że poradnik czyta się szybko. Książka umożliwia odnalezienie odpowiedniej rasy wedle poszukiwanych cech psa. Doskonale przedstawia również wady posiadania danej rasy związane na przykład z charakterem czy pielęgnacją. Pozycja przeznaczona jest dla osób poszukujących informacji na temat wyboru czworonożnego przyjaciela. Nie polecam jej natomiast osobom, które chcą poznać nowe lub ciekawe informacje na temat poszczególnych ras, ponieważ jest kierowana raczej do laików w tym temacie.

Paweł Lipiec | 2010-02-07

Bardzo dobry przewodnik po rasach psów! Opisuje nie tylko ich zalety, ale również wady i kłopoty wynikające ze specyfiki rasy. Wiedza zawarta w tej książce pozwala na dość dokładne określić jakie typu pie jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Plopcik | 2016-03-13
Aduu | 2014-05-01