Poczta Doktora Dolittle

Cykl: Doktor Dolittle (tom 3)
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
tłumaczenie
Janina Mortkowiczowa
Doctor Dolittle's Post Office
doktor Dolittle
bythewoods

Znany z poprzedniego tomu cyklu, Podróży doktora Dolittle’a, dwugłowiec, niezwykle rzadko spotykany gatunek zwierzęcia, po długim pobycie w Anglii zaczynał tęsknić za Afryką. Choć bardzo lubił doktora i nie myślał go opuszczać, to jednak pewnego zimowego dnia, a było wtedy mroźno i nieprzyjemnie, spytał, czy doktor nie wybrałby się do Afryki na tydzień bądź dwa. Doktor zgodził się bez zastanowienia, bo od dawna nigdzie się nie wyprawiał. Poza dwugłowcem doktor zabrał wypróbowane grono zwierzęcych przyjaciół: kaczkę Dab-Dab, psa Jipa, świnkę Geb-Geb, sowę Tu-Tu i białą myszkę. W trakcie podróży doktor Dolittle odkrywa, że wszystkie stworzenia żyjące na świecie pragną komunikować się ze sobą i wpada na niezwykły pomysł założenia Jaskółczej Poczty, najsprawniejszego urzędu pocztowego w dziejach. Kiedy dzięki nowej poczcie dociera do doktora korespondencja z dalekiej północy, w której polarne misie, morsy i lisy proszą o lekką lekturę na długie wieczory, ale także o medyczne broszury oraz poradniki kulturalnego zachowania, doktor wpada na nowy pomysł - postanawia założyć czasopismo dla zwierząt, co staje się zaczątkiem kolejnych fantastycznych przygód...

• Powrót na Wyspę Potępionych

Jak się nie zakochać?
Nina Majewska-Brown

8,5 (6 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,03 (33 ocen i opinii)

8 (5 ocen i opinii)
Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,67 (12 ocen i opinii)
Po nitce do szczęścia
Karolina Wilczyńska

7,14 (29 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Wojciech Gołębiewski | 2014-03-06
Przeczytana: 05 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Prosię Geb-Geb nie otrzymywało żadnych przesyłek, wiec wysłało samo do siebie paczkę /ogromnych rozmiarów z marchwią/
Jakie to ludzkie!
Mija 65 lat od przeczytania przeze mnie pierwszej książki z tego cyklu. Ilustracje z tamtego wydania podobały mnie się najbardziej; w następnym Lengren zrobił z Doktora - prof.Filutka

Przemek | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Tę książkę mam od dzieciństwa, ale niestety bez pierwszej części, przez co pewnie tracę i nie czuję w pełni klimatu.
Historia doktora Jana Dolittle, który udał się w rejs do Afryki, gdzie w kraju Fantippo zauważył poważne problemy z funkcjonowaniem poczty, które przełożyły się na dramat niewolnictwa męża pewnej Zuzanny. Doktor postanawia uzdrowić system pocztowy tego kraju, a ponieważ potrafi rozmawiać ze zwierzętami, korzysta z pomocy jaskółek (z Flikim na czele), a następnie również z pomocy innych ptaków.
Książeczka składa się z kilku niezależnych opowieści, np. wątek smoków na Wyspie Niczyjej, wątek meteorologiczny, miesięcznik dla zwierząt, zrabowana brukselka, perły króla Nyam-Nyama, czy wątek żółwia z Arki Noego. W sam raz do poczytania na dobranoc.

Kasia | 2011-09-01
Przeczytana: 2011 rok

ciekawa dla dzieci

Ania | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Jak poprzednia czesc - nudnawa, lektura sie dluzyla i wrecz usypiala...

Julia | 2016-06-17
andie | 2016-06-11