Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-0806-7
mlodość, wojna, okupacja, wspomnienia
piotrex

"Opisuję moje przygody i wojnę, aczkolwiek są one udziałem fikcyjnego uczestnika Marka, który przeżywa wszystko to, co ja przeżyłem przed laty. Sądzę, że warto, by tę książkę przeczytała głównie młodzież. Uważam bowiem, że my, ludzie pióra, przekazujemy młodzieży prawdę wypaczoną o tamtych latach. W tej książce piszę o życiu codziennym, poniewierce, głodzie, słowem - o szarej prawdzie." - Cezary Chlebowski.

apolinary | 2015-09-09
foyle | 2015-04-29