Jarek i Marek bronią Warszawy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0436-1
Irena

W kolejnej książce Cezarego Leżeńskiego znajdą młodzi czytelnicy dalszy ciąg wojennych przygód kilkunastoletnich bohaterów powieści "Jarek i Marek na tropie szpiega". Teraz "Jarek i Marek bronią Warszawy" jako harcerze w służbie pomocniczej. Marek trafia przypadkowo do walczących z Niemcami pod Kockiem wojsk generała Franciszka Kleeberga, a po złożeniu przez Polaków broni wraca do zajętej przez wroga stolicy. Chłopcy chcą dalej bić się z okupantem, zakładają więc własną organizację podziemną, przeżywając różne zabawne, a czasem dramatyczne przygody.

krystyna kalinowska | 2012-03-16

Przygody kilkunastoletnich chłopców