Dlaczego Koty Nie Lubią Pływać?

Tłumaczenie: Tomasz Illg
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zagwozdki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vesper
Why Don't Cats Like to Swim?
978-83-61524-48-9
koty
filozofia i etyka
Evelline

„Imponująca dawka informacji... Feldman przygląda się opisywanym zjawiskom tak świeżym spojrzeniem, że wydaje nam się, jak gdybyśmy sami mieli z nimi do czynienia po raz pierwszy. To naprawdę wyjątkowy zbiór – rzeczy całkiem banalnych, jak i śmiertelnie poważnych”. „Publishers Weekly” Dlaczego litera X w amerykańskiej epistolografii symbolizuje pocałunek? Jakie owoce znajdują się w gumie...

„Publishers Weekly”

Dlaczego litera X w amerykańskiej epistolografii symbolizuje pocałunek? Jakie owoce znajdują się w gumie owocowej Juicy Fruit? Z jakiego powodu ludzie płaczą na szczęśliwych zakończeniach filmów? Dlaczego tak trudno jest zobaczyć pisklęta gołębi?

Guru popkultury David Feldman demistyfikuje te i wiele innych podobnych pytań w książce „Dlaczego koty nie lubią pływać?”. Stanowi ona niekwestionowaną skarbnicę odpowiedzi na najbardziej kłopotliwe pytania w historii ludzkości. Pierwszy tom serii Zagwozdki [ang. Imponderables®] dostarcza czytelnikowi wiedzy na temat życia codziennego (z zakresu nauki, historii, polityki, sportu i mediów), której na próżno szukać w różnego rodzaju encyklopediach, leksykonach i almanachach. Gdzie indziej znaleźlibyście bowiem odpowiedź na pytanie: „Dlaczego kobiety otwierają usta, kiedy malują tuszem rzęsy?”.

David Feldman, absolwent wydziału kultury popularnej Uniwersytetu Bowling Green State w Ohio, niegdyś odpowiedzialny za opracowywanie ramówki w telewizji NBC, obecnie pełni funkcję niezależnego konsultanta z zakresu wiedzy o mediach – wykłada i pisze na temat kultury masowej.

GoodSensi | 2014-05-07
Przeczytana: maj 2014