Dlaczego słonie nie skaczą?

Tłumaczenie: Tomasz Illg
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zagwozdki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vesper
Do elephants jump?
978-83-61524-85-4
ŚliwkowaPanna

Zastanów się... dlaczego fortepian ma dokładnie 88 klawiszy? W jaki sposób nakłuwa się dziurkę w igle strzykawki? Dlaczego masło orzechowe ma lepką konsystencję? Guru popkultury David Feldman demistyfikuje te oraz wiele innych zagadek w kolejnym tomie bestsellerowej serii Zagwozdki, która stanowi niewyczerpane źródło wiedzy na temat codziennych pytań dręczących ludzkość. Bogato ilustrowana...

Guru popkultury David Feldman demistyfikuje te oraz wiele innych zagadek w kolejnym tomie bestsellerowej serii Zagwozdki, która stanowi niewyczerpane źródło wiedzy na temat codziennych pytań dręczących ludzkość. Bogato ilustrowana książka, zatytułowana „Dlaczego słonie nie skaczą?”, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące maleńkich tajemnic, które zaskakują nas każdego dnia.

David Feldman jest absolwentem wydziału kultury popularnej Uniwersytetu Bowling Green State w Ohio. Niegdyś odpowiedzialny za opracowywanie ramówki w telewizji NBC, obecnie pełni funkcję niezależnego konsultanta z zakresu wiedzy o mediach – wykłada i pisze na temat kultury masowej.

źródło opisu: http://empik.com

źródło okładki: http://empik.com

| 2014-07-02

Dostałam w prezencie na urodziny, muszę przyznać książkę nietypową. Nie jest to żadna powieść, ale zbiór przeróżnych pytań, z których przynajmniej kilka zadawałeś sobie sam, ale nigdy nikt Ci na nie nie odpowiedział. Czytając "DSNS" dowiesz sie między innymi kim był znany i lubiany Duszek Kacperek przed śmiercią. Polecam każdemu kto chce zaspokoić swoją ciekawość.

ŚliwkowaPanna | 2011-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Może trochę tematów przeskoczyłam, bo nic niezwykłego w odpowiedzi nie było jednakże kilka tematów/pytań naprawdę rozwiązaniem i odpowiedzią zaskakuje:) książka dosłownie na jakieś 3 godzinki, ale miło się czyta i można potem zabłysnąć ciekawostkami w towarzystwie. Polecam na jakiś wolny wieczorek lub do poczytania na plaży.

oliiiwww | 2014-06-22
Kanfieta | 2014-01-07