Ostatni posterunek

Okładka książki Ostatni posterunek Patricia Cornwell
Okładka książki Ostatni posterunek
Patricia Cornwell Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kay Scarpetta (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Kay Scarpetta (tom 11)
The Last Precinct
Prószyński i S-ka
2005-02-21
2005-01-01
2000-01-01
Maja Lavergne
Kay Scarpetta patolog morderstwo seryjny zabójca

Bardzo wciągająca książka. Jest wyróżniającym się przykładem sprawnego warsztatu pisarskiego, połączonego z niebanalnymi i zaskakującymi pomysłami. Patricia Cornwell jest mistrzynią budowania napięcia. Wszystkie wydarzenia ułożone są w logicznym porządku. Przejawia się to choćby w olbrzymiej dbałości o szczegóły podczas opisów. Nie sposób nie wspomnieć o doskonałym budowaniu postaci. Każdy z bohaterów jest żywy, głęboko umotywowany w istniejącym świecie. Przeżywający swoje własne radości i smutki wydaje się bliski i rzeczywisty.

Główna bohaterka nazywa się Skarpeta, śmieszyło mnie to i nie mogłam się skupić na lekturze ;) jak dziecko ;)

Książki nie doczytałam, nie wiem czy ze względu na kiepskie tłumaczenie, ale czytanie było po prostu męczące. Dialogi sztuczne, rozumowanie bohaterów dziwne, opisy nudne, język jakiś taki trudny, akcji brak. Nie lubię nie kończyć książek, ale po 50 stronach to już naprawdę szkoda czasu na brnięcie dalej, a te 50 str były w sumie o niczym, można by je spokojnie streścić w 5 bo i tak nić nie wniosły.

Doktor Kay Scarpetta, naczelny koroner w stanie Wirginia ma kłopoty, seryjny zabójca kobiet, Wilkołak, aresztowany podczas próby zamordowania Kay w jej własnym domu, nie przyznaje się do winy. Mało tego, utrzymuje, że chciał z nią tylko porozmawiać, a został potraktowany formaliną po twarzy.
W dodatku policja znajduje rzekomo niezbite dowody na to, że to Kay zamordowała jedną z wcześniejszych ofiar Wilkołaka.
Śledztwo prowadzi Jaime Berger, energiczna i błyskotliwa prokurator z Nowego Jorku.
Kay zostaje uniewinniona.
Dość ciekawa.

2006

2006

Męcząca - nie.

Męcząca - nie.

Sposób narracji nie zachęca do czytania, ale można się przyzwyczaić. Jako fanka doktor Scarpetty musiałam przeczytać i tę książkę. Warto było. Polecam wszystkim którzy czytali poprzednie książki o dr Kay.

• Kryminał
  • Poszukuję
  • Przeczytałam

Dodaj cytat z książki Ostatni posterunek