Tajemnice Bangkoku

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sonchai Jitpleecheep". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
Bangkok Haunts
978-83-7359-884-3
Bangkok, Sonchai, zabójstwo
Pistacia

Sonchai tropi w Bangkoku zabójcę luksusowej prostytutki Damrong, z którą miał w przeszłości romans. Anonimowy nadawca przesłał mu płytę DVD z zarejestrowaną sceną morderstwa. W śledztwie pomaga detektywowi zaprzyjaźniona agentka FBI, specjalizująca się w ściganiu producentów snuff movies – filmów pornograficznych ukazujących seks zakończony autentycznym zabójstwem. Dochodzenie kieruje Jitpleecheepa do elitarnego klubu dla mężczyzn, miejsca pracy zamordowanej dziewczyny. Członkowie Parthenon Club, ważne postacie ze świata polityki i biznesu, zrobią wszystko, by ochronić swą tożsamość. Tymczasem ginie kolejna prostytutka związana z klubem. Czy zabójca to jeden z klientów? Portret izometryczny mordercy sporządzony przez FBI wskazuje, iż może nim być mężczyzna, który aktualnie przebywa w stolicy Kambodży, Phnom Pehn. W biednej kambodżańskiej wiosce nadal mieszka matka Damrong, która sprzedała ją do burdelu, gdy dziewczynka miała zaledwie 14 lat…

[opis wydawcy]

Kami | 2011-10-31
Przeczytana: 28 października 2011

Doskonała, jak i dwie poprzednie (Bangkok 8 oraz Tatuaż) pozycja o kolejnych kryminalnych perypetiach detektywa Tajskiej Policji, gdzie pikantna rozwiązłość przeplata się z czystością buddyzmu. Dużo seksu :) Jak to w Tajlandii jest on wszędzie widoczny i cześć akcji rozgrywa się w burdelach, zabawne przy tym są duchowe rozterki bohatera. Dobrze i lekko się czyta.

Asica | 2013-10-23
Przeczytana: lipiec 2013

W Bangkoku nic nie jest tym, czym sie wydaje - nawet morderstwa ...
Ksiazka sprawila na mnie niesamowite wrazenie, bo pierwszy raz spotkalam sie z takim stylem pisania.
Autor jest prawnikiem z wyksztalcenia, ale z zamilowania zostal rowniez pisarzem i stworzyl nowy typ bohatera.

Sonchai to oficer Krolewskiej Policji Tajskiej, ktora jest chyba najbardziej skorumpowana policja na swiecie. Jest synem miejscowej prostytutki i Amerykanina. Praktykujacy buddysta, inteligentny, wygadany i dowcipny. Autor powiesci jest doskonalym znawca kultury i obyczajow Dalekiego Wschodu, wielokrotnie odwiedzal Tajlandie, dzieki czemu latwiej jest uwierzyc w to, co spotka nas w tej ksiazce.

Powiesc jest bardzo oryginalna. Sonchai jest polkrwi Tajem, ktory mysli zarowno po amerykansku jak i po tajsku. To on jest narratorem i wprowadza nas w swiat buddyzmu, prostytucji i brudnych pieniedzy.
Ten swiat jest zupelnie inny. Tam wiele ''dziwnych'' rzeczy, jest na porzadku dziennym i to jest fascynujace....

Andrzej Żubka | 2013-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Dobre

To moja pierwsza książka tego autora, nie czytałem wcześniejszych przygód detektywa. Tutaj ciekawy, bogaty język, świat pełen szczegółów, warty przemyślenia. Bangkok pełen życia ale tez i zbrodni, seksu i zupełnie innych wartości. Moim zdaniem zupełny brak zrozumienia dla wartości chrześcijańskich. Intrygi ciekawa, policyjna praca w świecie pełnym korupcji. Warto przeczytać.

neveragain18 | 2013-01-29
Przeczytana: grudzień 2012

Nie polecam, ciężko się czyta ogólnie przyjmując przeczytałam 3/4 tej ksiązki i jakoś mnie nie pochłoneła.

kasia180379 | 2015-05-26

Świetna trzymająca w napięciu książka,jeśli ktos lubi takie klimaty,mocne opisy ukazujące miejsca zbrodni

Patisonek | 2013-01-18
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Nie polecam, cięzko sie czyta.

naomi994 | 2012-07-14

Lepiej nie wracać...