zmowa milczenia

Wydawnictwo: Sonia Draga

Sprawy Georga Denglera, prywatnego detektywa, układają się kiepsko. Były supergliniarz z Federalnego Urzędu Kryminalnego musi jakoś wiązać koniec z końcem. śledzi niewierne małżonki, bierze fuchy jako

allison | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

"Zmowa milczenia" to wciągająca powieść i nieco nietypowy kryminał.

Początkowo wydaje się, że sprawa zlecona prywatnemu detektywowi, mimo iż kryje w sobie tajemnicę, będzie tylko jedną z wielu zagadek, jakie bohater musi rozwikłać w ramach swoich zawodowych obowiązków.
Z czasem okazuje się jednak, że klucz do tajemnicy tkwi w przeszłości, sięgając do wojennych czasów, o których starzy mieszkańcy małej miejscowości nie chcą mówić. I wtedy robi się naprawdę ciekawie...

Akcja płynie szybko i jest dynamiczna, co na pewno sprzyja szybkie lekturze. Nie jest to jednak powieść jakoś szczególnie wyróżniająca się na tle gatunku treścią czy językiem, dlatego oceniam ją tylko jako dobrą.

Marianna | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Nic specjalnego, mało tu kryminału, niestety. Mi książka nie przypadła do gustu.

panopos | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Kolejna książka anonsowana jako kryminał, która naprawdę nim nie jest. To raczej powieść obyczajowa z wątkiem historycznym, tajemnicą. Ponadto książka jest zaangażowana (ale nie moralizatorska). Nie trudno jednak wywnioskować, że autorowi nie podobają się zwiększające się w ciągu ostatnich 25 lat w Niemczech nierówności społeczne. Nad wyraz sugestywny jest opis przyjęcia u miliarderów.
Chociażby z tego powodu warto książkę przeczytać. Drugi powód, to historia wojenna Niemców, opowiedziana przez Niemca.

Jagvet | 2013-08-03
Przeczytana: wrzesień 2012

Dobrze skrojona powieść, która przenosi nas na drugą stronę narodowej traumy jaką była II WŚ. Dzięki Schorlauowi dowiadujemy się jak małomiasteczkowa niemiecka społeczność radzi (a raczej nie radzi) sobie ze swoimi koszmarnymi czynami z czasów ostatniej wojny. Wszystko okraszone oryginalną intrygą i bluesem.

Polecam

wiejskifilozof | 2010-09-13
Przeczytana: 11 września 2010

Pierwsze spotkanie z tym autorem, nawet niczego sobie książka .

Ella | 2013-08-17

Nie ciągnęło mnie nigdy do niemieckiej literatury ( tak jak i do filmu ), ale muszę uczciwie przyznać, że "Zmowę milczenia" czyta się dobrze i szybko - ciekawa intryga z drugą wojną światową w tle widzianą oczyma Niemców, a więc z perspektywy rzadko ukazywanej w literaturze.
Całkiem przyzwoita książka. Polecam.

Parnassus | 2012-01-20

Według mnie książka wyśmienita.

asia_dg | 2017-02-23
KAROL | 2015-11-28