Tatuaż

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sonchai Jitpleecheep". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
Bangkok Tattoo
Bangkok, Sonchai, zabójstwo

Sonchai Jipleecheep, detektyw Królewskiej Policji Tajskiej, półkrwi Amerykanin, półkrwi Taj, praktykujący buddysta, był już bohaterem poprzedniej powieści Burdetta przebojowego Bangkoku 8. Po raz kolejny spotykamy go w Mieście Aniołów, światowej stolicy płatnego seksu. Znaleziony w jednym z hoteli trup okazuje się być agentem CIA, Mitchem Turnerem. Główną podejrzaną jest piękna prostytutka Chanya, w której Sonchai się podkochuje. Vikorn, szef detektywa i współwłaściciel dochodowego burdelu, chce chronić swoją gwiazdkę i zleca mu drążenie tropu prowadzącego do Al-Kaidy. Kiedy wychodzi na jaw, że zamordowany agent miał na plecach artystyczny tatuaż, cała sprawa zaczyna się jeszcze bardziej gmatwać..

Kami | 2011-10-27
Przeczytana: 27 października 2011

Orientalny klimat od początku do końca. Ta książka oprócz kryminalnych przygód detektywa Królewskiej Policji Tajnej przedstawia bardzo obrazowo aspekty kulturowe i buddyjskie. Smaczku dodają ostre opisy dziewcząt i męzczyzn pracujących w najstarszym zawodzie świata, czasami bardzo mocne, akcja w końcu toczy się w Tajlandii, więc i wiele stron poświęconych jest na sceny w burdelach :)Wątek zabójstw okraszony jest dużą dozą humoru, więc dobrze się czyta. Tatuaż jest drugą pozycją o detektywie Sonchaiu, warto zacząć od pierwszej- Bangkok 8, w swoich wspomnieniach wraca on bowiem do poprzednich przygód, Zarówno te dwie, jak i ich kontynuacja - Tajemnice Bangkoku, są równie dobre.

Selene | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka

Fantastyczna książka, niesamowite poczucie humoru, choć akcja dzieje się w środowisku mało skłaniającym do śmiechu, a jednak. I przy tym ciekawe zestawienia świata buddyzmu z naszą racjonalną zachodnią kulturą. Pozwala spojrzeć na Tajlandię i świat płatnego seksu z zupełnie innej perspektywy.

Renata | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012