Tajemnice Bangkoku

Okładka książki Tajemnice Bangkoku John Burdett
Okładka książki Tajemnice Bangkoku
John Burdett Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sonchai Jitpleecheep (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Sonchai Jitpleecheep (tom 3)
Bangkok Haunts
Albatros
2010-07-09
2010-07-09
Piotr Jankowski
Bangkok Sonchai zabójstwo

nie mój styl. buddyzm i te sprawy.... ciężko się czyta. a myślałam że to coś fajnego. morderstwo i te sprawy...

Świetna trzymająca w napięciu książka,jeśli ktos lubi takie klimaty,mocne opisy ukazujące miejsca zbrodni

W Bangkoku nic nie jest tym, czym sie wydaje - nawet morderstwa ...
Ksiazka sprawila na mnie niesamowite wrazenie, bo pierwszy raz spotkalam sie z takim stylem pisania.
Autor jest prawnikiem z wyksztalcenia, ale z zamilowania zostal rowniez pisarzem i stworzyl nowy typ bohatera.

Sonchai to oficer Krolewskiej Policji Tajskiej, ktora jest chyba najbardziej skorumpowana policja na swiecie. Jest synem miejscowej prostytutki i Amerykanina. Praktykujacy buddysta, inteligentny, wygadany i dowcipny. Autor powiesci jest doskonalym znawca kultury i obyczajow Dalekiego Wschodu, wielokrotnie odwiedzal Tajlandie, dzieki czemu latwiej jest uwierzyc w to, co spotka nas w tej ksiazce.

Powiesc jest bardzo oryginalna. Sonchai jest polkrwi Tajem, ktory mysli zarowno po amerykansku jak i po tajsku. To on jest narratorem i wprowadza nas w swiat buddyzmu, prostytucji i brudnych pieniedzy.
Ten swiat jest zupelnie inny. Tam wiele ''dziwnych'' rzeczy, jest na porzadku dziennym i to jest fascynujace.

Sonchai jest detektywem, ktory pragnie rozwiazac zagadke luksusowej prostytyki Damrong, z ktora mial romans i ktora zawladnegla jego cialem i umyslem. Anonimowy nadawca przeslal mu plyte DVD, na ktorej zarejstrowany zostal film z kategori snuff ( smierc na zywo ). W sledztwie pomaga mu jego przyjaciolka, agentka FBI. Poznajemy nie tylko swiat Bangoku, ale rowniez Kambodzy, glownie tej najbardziej zacofanej, gdzie dziewczynki sprzedawane sa do burdelu, aby mogly utrzymac rodzine przy zyciu.

Przeczytalam tutaj tez o pewnej krwawej metodzie usmiercania ludzi i znecania sie nad sloniami przez Khmerow. Jest to naprawde cos przerazajacego i nie wiem, czy faktycznie taka metoda istnieje, bo ksiazka jest thrillerem, nie dziennikiem z podrozy. Ale tak naprawde nikt nie wie, co dzieje sie w srodku dzikiej gluszy. W koncu Khmerzy slyneli z brutalnych metod zabijania.

Poznajemy tez zycie buddyjskiego mnicha, ktory okazuje sie ... a nie powiem :P

Najbardziej zaskakujacy jest final, bo tego NIKT by sie nie spodziewal.

Mysle, ze warto przeczytac :-)

Read more: http://asica1986.blogspot.com/2013/08/tajemnice-bangkoku-john-burdett.html#ixzz2iXUjKPdJ

W Bangkoku nic nie jest tym, czym sie wydaje - nawet morderstwa ...

To moja pierwsza książka tego autora, nie czytałem wcześniejszych przygód detektywa. Tutaj ciekawy, bogaty język, świat pełen szczegółów, warty przemyślenia. Bangkok pełen życia ale tez i zbrodni, seksu i zupełnie innych wartości. Moim zdaniem zupełny brak zrozumienia dla wartości chrześcijańskich. Intrygi ciekawa, policyjna praca w świecie pełnym korupcji. Warto przeczytać.

Nie polecam, ciężko się czyta ogólnie przyjmując przeczytałam 3/4 tej ksiązki i jakoś mnie nie pochłoneła.

Nie polecam, cięzko sie czyta.

Nie polecam, cięzko sie czyta.

Lepiej nie wracać...

Lepiej nie wracać...

Doskonała, jak i dwie poprzednie (Bangkok 8 oraz Tatuaż) pozycja o kolejnych kryminalnych perypetiach detektywa Tajskiej Policji, gdzie pikantna rozwiązłość przeplata się z czystością buddyzmu. Dużo seksu :) Jak to w Tajlandii jest on wszędzie widoczny i cześć akcji rozgrywa się w burdelach, zabawne przy tym są duchowe rozterki bohatera. Dobrze i lekko się czyta.

• Moi mali książęta :)
  • Dobre