978-83-7525-077-0
miriakaia

Praca zbiorowa jest owocem międzynarodowej konferencji poświęconej tematyce realizmu magicznego, która odbyła się w dniach 6-8 grudnia 2004r. Referaty przedstawione w zbiorze mają charakter wypowiedzi autorskich o różnym stopniu merytorycznej szczegółowości i składają się na pierwszą w Polsce książkę nowej (jeśli nie liczyć literatury iberoamerykańskiej) tendencji estetycznej. Autorzy klasyfikują do tego nurtu m.in. takie utwory jak "Dom dzienny, dom nocny" Olgi Tokarczuk, "Weisera Dawidka" Pawła Huellego oraz "Hanemanna" Stefana Chwina oraz wiele innych, obcojęzycznych dzieł.

panikot | 2016-10-12
Przeczytana: 16 października 2016