Warszawa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cuda Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: LTW
978-83-7565-070-9
Warszawa, stolica, międzywojnie
Nibi

Prezentowany tom jest reprintem książki "Warszawa" z roku 1930. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego, a więc powiela również ewentualne błędy tamtej edycji.

Nifelinord | 2013-08-10
Przeczytana: 2013 rok

Prześliczny reprint na doskonałym papierze, bardzo ciekawy wykład (bez zbędnych dłużyzn), niewymuszony, pełen miłości stosunek autora do miasta - nic nie przeszkadzało mi się tą książką cieszyć.

BeArcik | 2013-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2013

Magiczna podróż w czasie. Ponad połowa książki to historia miasta w zarysie - dokładna, ale nie rozwlekła. Autor opisuje kwestie czysto podręcznikowe (jak czynniki geologiczne ukształtowania terenu) w sposób iście literacki. Nie jest to jednak książka, którą bez wahania można polecić każdemu, jest bowiem nieomal hymnem na część Warszawy. I jakkolwiek ja w odwiecznym konflikcie międzystolicowym zajmuję zdecydowanie warszawskie stanowisko, tak inni z pewnością nie byliby tak wzruszeni opisem doskonałej lokalizacji miasta i jego fantastycznych przepowiedni na przyszłość. Autor kocha Warszawę i widać to w każdym zdaniu, tym smutniej z perspektywy czasu czytać o prognozach, jakoby Warszawa miała się wkrótce stać największym i najwspanialszym miastem Europy, czy też o wszelkich inwestycjach jakie były planowane w czasach, gdy książka została napisana. Zastrzeżenia? Oświecanie chrześcijaństwem ślepych pogan. Ale ciężko mi tu mieć pretensje do autora, takie czasy, takie obyczaje.

Adam Kornik | 2013-07-22

Stolica moim miastem Legia moim klubem. A tak na poważnie to lubię książki opisujące dawną Warszawę.

Maciek Biedrzycki | 2015-08-26
Przeczytana: 17 sierpnia 2015