Przypływ. Magazyn literacki, nr 001/2019

Okładka książki Przypływ. Magazyn literacki, nr 001/2019 Aleksander Janowski
Okładka książki Przypływ. Magazyn literacki, nr 001/2019
Aleksander Janowski Wydawnictwo: Psychoskok pozostałe
306 str. 5 godz. 6 min.
Kategoria:
pozostałe
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2019-09-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-09-01
Liczba stron:
306
Czas czytania
5 godz. 6 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381195683
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Miłość Ci wszystko wybaczy Airis Kamińska, Anna Maria Mazur, Joanna Wiewiórska
Ocena 6,0
Miłość Ci wszy... Airis Kamińska, Ann...
Okładka książki Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast? Radosław Gajda, Natalia Szcześniak
Ocena 7,7
Archistorie. J... Radosław Gajda, Nat...
Okładka książki Dzisiaj w Betlejem Mirosław Tosza, Piotr Zworski
Ocena 10,0
Dzisiaj w Betl... Mirosław Tosza, Pio...
Okładka książki Tajemnice Powodzi Nils Hintze, Simon Stålenhag
Ocena 9,3
Tajemnice Powodzi Nils Hintze, Simon ...
Okładka książki Zew Cthulhu: Zestaw startowy Paul Fricker, Lynne Hardy, Mike Mason, Sandy Petersen, Lynn Willis
Ocena 7,1
Zew Cthulhu: Z... Paul Fricker, Lynne...
Okładka książki Tajemnice Pętli: Maszyny, nasi przyjaciele i inne tajemnice Nils Hintze, Simon Stålenhag
Ocena 7,3
Tajemnice Pętl... Nils Hintze, Simon ...
Okładka książki Tajemnice Pętli Nils Hintze, Simon Stålenhag
Ocena 9,1
Tajemnice Pętli Nils Hintze, Simon ...

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
900
698

Na półkach:

Już po raz trzeci do rąk czytelników trafił „Przypływ” magazyn literacki, który powstał dzięki współpracy wielu osób. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy poezji, jak i prozy.
Tym razem zaprezentowano tu wiersze Janusza Edwarda Kuklińskiego, w których odnajdziemy całą gamę uczuć. Jerzy Tabor wprowadza nas w nastrój „Krajobrazu po bitwie”, a „Wiertyński” Władimira Michajłowa, w przekładzie Aleksandra Janowskiego, wręcz zaprasza do refleksji. Znajdziemy tu również zbiór wierszy Marty Kisielewicz, niosąc ze sobą nadzieję, ale to wszystko wzbogacone o refleksje nad otaczającym światem, nad własną przeszłością, przyszłością i tym, co teraz. Poetycką część „Przypływu” zamykają dwa niezwykle piękne i wzruszające wiersze Sergiusza Jesienina, w przekładzie Aleksandra Janowskiego, pt. „Polska” i „Powrót do rodzinnych stron”.
Jako doskonały wstęp do poezji Janusza Edwarda Kuklińskiego można traktować tekst Jerzego Tabora, który nakreśla sylwetkę autora, jako poety i swojego przyjaciela.
Dla wielbicieli prozy nie lada kąskiem będzie „Schowek” Aleksandra Janowskiego, w którym absurd miesza się z rzeczywistością, ukazując mechanizmy urzędnicze, kombinatorstwo, zwane zaradnością życiową, niezbędną przy robieniu interesów. Sytuacje dość dziwne, a jednak prawdopodobne…
Wielbicieli przyrody i fascynatów wspinaczki górskiej z pewnością zainteresuje tekst Franka Smythe’a, który prezentuje zarówno wszelkie trudy wspinaczki, jak i jej profity, w postaci niezapomnianych przeżyć, które towarzyszą zdobyciu tego upragnionego szczytu, okupionego ciężką pracą i często niebezpiecznymi sytuacjami. Jednak każdy, kto spróbował kiedyś wspinaczki, z pewnością razem z autorem zakrzyknie, że te trudy i niebezpieczeństwa warte są tego uczucia, gdy staje się na upragnionym szczycie, lub pokona jakiś fragment gór, który wydaje się nie do pokonania…
Nie zabrakło również felietonów Aleksandra Janowskiego, które niejednokrotnie wywołują uśmiech na twarzach czytelników, a ich kunsztowna forma i ciekawa tematyka sprawiają, że czyta się je z największą przyjemnością.
Warto również zwrócić uwagę na fragment powieści Wiktora Pielewina pt. „S.N.U.F.F.”, w przekładzie Aleksandra Janowskiego, o którym pisał Bogusław Jusiak, przybliżający czytelnikom tematykę całego utworu oraz analizujący jego treść.
Niezwykle interesujące, przepełnione przemyśleniami, refleksjami, uczuciami „Listy do A.” Renezji wprowadzą czytelnika w zupełnie inny nastrój. To doskonały moment na rozmyślania. Autorka porusza różne tematy, wspomina przeszłość, a wszystko to czyni w bardzo obrazowy sposób, powodując, że czytelnik czuje się, jakby przenosił się w te miejsca i współuczestniczył w tym przeżywaniu…
Również w doskonały nastrój wprowadzą czytelnika opowiadania Anny Kłosowskiej, które są niezwykle życiowe, na czasie i opowiadające o prozaicznych sytuacjach tak ciekawie, że nie sposób się od nich oderwać.
Kiedy Zespół Redakcyjny planował zawartość trzeciego numeru „Przypływu”, nikt nie sądził, że tekst o Ewie Demarczyk ukaże się tuż przed jej śmiercią. Biorąc pod uwagę to, że w sierpniu tegoż roku pożegnaliśmy tę wybitną piosenkarkę, tym bardziej warto zajrzeć do tekstu Marka Różyckiego Jra pt. „Ewa Demarczyk – dramatyczny lot Czarnej Komety”.

Już po raz trzeci do rąk czytelników trafił „Przypływ” magazyn literacki, który powstał dzięki współpracy wielu osób. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy poezji, jak i prozy.
Tym razem zaprezentowano tu wiersze Janusza Edwarda Kuklińskiego, w których odnajdziemy całą gamę uczuć. Jerzy Tabor wprowadza nas w nastrój „Krajobrazu po bitwie”, a „Wiertyński”...

więcej Pokaż mimo to

avatar
113
81

Na półkach: , ,

Ta książka jest "wielowarstwowym"tworem literackim. Dlatego traktowana jest jako Magazyn. Znajdziemy w niej zarówno wycinek powieści (na zachętę); fantastyczny scenariusz - tylko brać i tworzyć przedstawienie teatralne; poezję, którą jak plaster miodu, zawsze dobrze mieć blisko siebie oraz sympatyczne felietony czy wspomnienia. Numer jeden - znaczy, że będą kolejne, warto zatem od pierwszego zaprzyjaźnić się z autorami tworzącymi to dzieło, poznać ich melodię na życie i tworzenie.
Bardzo dobrze odbieram tego typu literaturę, pozwala za jednym zamachem zaciekawić w kilku dziedzinach, a cykliczny charakter sprawi, że będziemy wyczekiwać następnej części... i następnej...i następnej...
Magazyn ma jeszcze jedną ogromną zaletę! Każdy, kto ma coś mądrego do powiedzenia, może pochwalić się swoim tekstem i wcale nie jest wykluczone, że nie wystąpi gościnnie w jednym z następnych wydań:) Wystarczy zgłosić takie pragnienie do wydawcy, lub bezpośrednio na wskazany w książce kontakt:)

Ta książka jest "wielowarstwowym"tworem literackim. Dlatego traktowana jest jako Magazyn. Znajdziemy w niej zarówno wycinek powieści (na zachętę); fantastyczny scenariusz - tylko brać i tworzyć przedstawienie teatralne; poezję, którą jak plaster miodu, zawsze dobrze mieć blisko siebie oraz sympatyczne felietony czy wspomnienia. Numer jeden - znaczy, że będą kolejne, warto...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Posiadam
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Przypływ. Magazyn literacki, nr 001/2019


Podobne książki

Przeczytaj także