Londyn, w którym straszy

Wydawnictwo: ALFA
8370019439
londyn, duchy, spirytyzm, przewodniki,

Barwny przewodnik po najbardziej nawiedzonych zakątkach Londynu: skwerach, parkach, pubach, domach i zaułkach. Autorka prowadzi czytelnika przez budzące dreszczyk niepokoju miejsca Londynu, snując historie sięgające zarówno dalekiej przeszłości, jak i czasów nam współczesnych.

Absolutnie doskonała książka. Przede wszystkim opisane są w niej wszystkie chyba duchy Londynu, a więc styl również pasuje do tematu, co jest największą zaletą: autorka potrafi stworzyć nastrój niesamowitości, grozy, pewnego niepokoju; jej opisy zaułków i klimatycznych zakątków Londynu są niezrównane, a do tego rzecz jasna całość poparta rzetelną wiedzą historyczną, która wcale nie czyni książki nudną. Ja byłam zachwycona :D.

wiedzima | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Mam ochotę na wycieczkę po Londynie z tą książką w ręku. :)

Sija | 2014-10-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Strasznie niechlujnie wydana książka, nazwisko tej samej osoby może mieć nawet trzy różne w dwóch językach! Redaktor musiał być na niezłym haju. Wiedza autorki nierównomierna. Mimo wad książka ubarwiła rodzinną wycieczkę do Londynu, zwłaszcza opowieść o duchu kurczaka :)

ems | 2012-01-05

Kupilem jako londynofil.Przeczytalem bez entuzjamu.

Scarlet19762014 | 2014-02-21

luty 2014