Wieża Boga

Wydawnictwo: Tao
978-83-920191-1-4
powieść polska

To zbiór niezwykłych opowieści, pełnych zagadkowych postaci, mrocznych sekretów i zaskakujących zdarzeń. Świat realny przenika się tu ze światem nadrealnym, rzeczywistość miesza się z wizjami, najprostsze słowa pełne są alegorii. A do tego pięknie budowany, pełen metafizyki nastrój. Choć opowieści są różne, mają wspólnego bohatera: jest nim TAJEMNICA.

_M_ Grossman | 2015-11-26
Przeczytana: październik 2015

Kiedyś poruszyła mnie, zapadając w pamięci na zawsze, książka Londona "Martin Eden". "Wieża Boga", Jerzego Andrzeja Masłowskiego wywołała we mnie wspomnienie emocji, których doświadczyłem po przeczytaniu tamtego dzieła. Dlaczego o tym piszę? Nie bez powodu, bo dla każdego książka Masłowskiego będzie innym doświadczeniem. Zapewniam, że jednak, że pozostanie w pamięci na zawsze.

Elanesse | 2011-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Tej książki nie można przeczytać w ciągu jednego dnia. Nią trzeba się delektować.

Adrianna Strzyżewska | 2010-07-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

To zupełnie inna książka! Moje ulubione opowiadanie "32 grudnia" jest chyba potwierdzeniem tego, że autor jest człowiekiem o niecodziennym umyśle. Całkowite udziwnienie świata, karykaturalne przedstawienie "małżeństwa" w trójkącie. Przerażająca każdego normalnego człowieka fikcja budząca jednak chwilami uśmiech twardo stojącego na ziemi odbiorcy. Polecam na wakacje :)

Morgana1976 | 2012-11-07

2010