Et in Arcadia Ego - wiersze i piosenki o kochaniu i umieraniu

Wydawnictwo: TAO Sp. z O.O.
9788392019107
poezja, polska, tomik
poezja
Kajtek

Et in Arcadia Ego to trzeci tomik poetycki Jerzego Andrzeja Masłowskiego. Znajdują się tu wiersze i piosenki znane z wcześniejszych publikacji, jak też utwory nigdy dotąd niewydawane. Do książki dołączono dwie płyty CD, na których ballady i piosenki poety wykonują znakomici artyści scen polskich. Et in Arcadia Ego – sentencja ta widnieje na słynnym obrazie pędzla Guercina. Malarz umieścił ją...

Et in Arcadia Ego – sentencja ta widnieje na słynnym obrazie pędzla Guercina. Malarz umieścił ją na nagrobnej płycie. Obok napisu spoczywa czaszka, na którą w milczącej zadumie patrzą pasterze.
Et in Arcadia Ego dosłownie przetłumaczone znaczy: I ja w Arkadii. Ale dlaczego w sentencji nie ma czasownika? Może dlatego, by słowa brzmiały ponadczasowo? A może, by nadać im bardziej wieloznaczny wymiar? I ja (żyłem) w Arkadii – zdaje się mówić czaszka. A może: I ja (jestem) w Arkadii – przypomina Śmierć?
A może to jeden z pasterzy, zwracając się do swego towarzysza, mówi: I ja (też będę żył) w Arkadii – wierząc, że po śmierci trafi do cudownej krainy z pogranicza marzeń i snów?

źródło opisu: Strona autora: www.maslowski.com.pl

źródło okładki: Strona autora: www.maslowksi.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!