Kolekcjoner dźwięków

Wydawnictwo: Muza

-epicka opowieść o wielkiej miłości oparta na historii Tristana i Izoldy-intrygujący triller o uczuciu, bliskości i śmierci -dziewiętnastowieczne Niemcy, świat opery i wielkich dzieł muzyki klasycznej Słynny tenor Ludwig Schmitt od najmłodszych lat posiad

patryszanka | 2014-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2014

Książka zawiera w sobie porywającą historię,która wciąga od pierwszych stron. Trzymając ją w dłoni pierwszy raz, miałam przeczucie, że to będzie naprawdę zadziwiająca pozycja. Jednak trochę się zawiodłam, moje oczekiwania były zbyt wygórowane, mimo tego, że historia jest wciągająca, ekscytująca jak również tragiczna, czegoś mi brakowało.

Lekkie rozczarowanie.
Wykorzystano koncept Suskinda (oddanie słowami wrażeń zmysłowych). Okazuje się, że można przeczytać zapach, ale przeczytanie melodii jest już niemożliwe (dźwięk może tak, melodia - nie).
To, co w "Pachnidle" było świeże i lekkie, tu jest lekko toporne i bez polotu.
Szkoda, bo sam pomysł wart nagrody.

andariel | 2014-06-18

Niesamowita, przesycona erotyzmem opowieść o młodym człowieku dotkniętym klątwą Tristana i jego poszukiwaniu Izoldy. Książka wyjątkowa szczególnie dla osób zajmujących się muzyką :)

Mateusz | 2012-09-26

Książa nietypowa jak dla mnie. Początek na bardzo interesujący, tak jak i zakończenie. Dzięki temu można wybaczyć dość nudny środek. Ot czytadełko dla zabicia czasu.

ZakochanaZaczytana | 2015-12-29

Fabuła książki jest dość interesująca, początek nudny, dopiero po skończeniu szkoły przez głównego bohatera akcja się rozkręca. Warto jednak dobrnąć do końca :)

Joasia | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

już dawno nie czytałam nic równie beznadziejnego....

pszczOla | 2012-03-13
Przeczytana: 2010 rok

Książka zupełnie nieszablonowa. Fernando Trias de Bes doskonale wiedział jak zainteresować czytelnika. Brawo!

agnieszka789654 | 2016-08-26
Trithemius | 2016-07-08