Twelve
83-7337-473-6
agasta

Wywołująca dreszcz grozy powieść o nowojorskiej młodzieży, prowadząca czytelnika od blokowisk Harlemu po penthouse'y na Park Avenue. Napisana przez siedemnastolatka obdarzonego wielką przenikliwością i sprawnością pisarską, wywołała międzynarodową sensację. Nie jest to opowieść o dorastaniu, bo bohaterowie "Odlotu" nigdy nie mieli dzieciństwa. Ich rodzice spędzają czas na wakacjach na Bali albo podróżują w interesach, nianie zaś odwracają wzrok, kiedy podopieczni w wartych miliony dolarów domach uprawiają seks i zażywają narkotyki. Akcja od pierwszej strony nieuchronnie zmierza do apokaliptycznego rozwiązania. W przedostatniej scenie, kiedy już się wydaje, że nic nas nie zaskoczy, doznajemy szoku. W tym świecie, nie brak niczego prócz nadziei, lecz właśnie nadzieja nam towarzyszy, gdy patrzymy, jak Biały Mike walczy o swoją duszę.

| 2013-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 lutego 2013

Książka naprawdę przypadła mi do gustu. Jeszcze nie spotkałam się z taką narracją. Okazuje się, że ten czas teraźniejszy to naprawdę fajny sposób przekazu. I właśnie chyba to sprawia, że książka tak porywa. Wzięłam ją do ręki i nim się obejrzałam czytałam już ostatnią stronę. Mówią, że zakochani czasu nie liczą. Jeżeli tak, to jestem zakochana w tej książce, bo czytając "Odlot" absolutnie nie zważałam na zegar.

Strange_Molly | 2011-09-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 09 września 2011

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie jej ekranizacja - "Twelve", którą tak a propos uważam za dzieło. Opowiadanie jest pisane tak jakby opisowo. Same proste zdania... Ale to chyba jeszcze bardziej pogłębia tragizm tych ludzi. Opowiada o dilerze narkotyków i uzależnionych nastolatkach. Jedna impreza kończy ich życie na zawsze i to nie do końca przez dragi, choć to wokół nich akcja się obraca. I co najważniejsze cała opowieść jest prawdziwa, co potwierdza autor. Wzruszyłam się bardzo, choć w tym przypadku jednak troszeczkę bardziej wolę film...

foreverrebel | 2011-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Książka na początku wydaje się być niezrozumiała, ale z czasem ukazuje obraz młodzieży, która szuka zabawy. Czytałam już kilka książek o tematyce narkotyków oraz używek i każda kończyła się podobnie, jednak "Odlot" zaskoczył mnie oryginalnym sposobem w jaki został napisany. Zakończenie jest nadzwyczaj zaskakujące. Polecam tę książkę jak najbardziej.

ZosiaVelZocha | 2011-10-03
Przeczytana: 03 października 2011

Poruszająca opowieść o zdemoralizowanej, amerykańskiej młodzieży lubującej się w narkotykowych imprezach.

Justa | 2012-08-25
Przeczytana: 2012 rok

Przeczytałam, żeby obejrzeć film i stwierdzam, iż książka była troszkę dziwna, ale historia poruszająca.

basiaa | 2014-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2014