Drobne błędy

Wydawnictwo: Muza

W Drobnych błędach życie potraktowane jest niczym gra przygodowa, której kolejne przeszkody i wydarzenia determinowane są naszymi wyborami. Niezależnie od tego czy spontaniczne, czy przemyślane prowadzą do zupełnie zaskakujących rozwiązań. Co by było, gdyby autorka w dniu zdania matury zamiast do malowniczych Włoch wyjechała do Anglii? Czy przeznaczony jest jej ten jeden jedyny, którego pozna bez względu na drogę, którą podąży? Ile alternatywnych wersji mogą mieć losy jednej osoby? Pełna zabawnych opowieści powieść Heather McElhatton to relacja z niezwykłej przygody, jaką jest życie.

źródło opisu: Matras

mala5317 | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Kurczę, ostatnio w moje ręce wpadają dość nieciekawe pozycje. Tą, którą opiszę dziś poleciła mi znajoma, ale chyba mamy zdecydowanie inne gusta literackie. Ja w żaden sposób nie potrafiłam się w niej odnaleźć. W pierwszej chwili myślałam, że będzie się za mną długo ciągnąć. Natomiast mile się zaskoczyłam gdyż pochłania się ją naprawdę szybko. Rozdziały są króciutkie i napisane prostym językiem. Do tego nie czyta się stron od deski do deski, tylko określone fragmenty, według naszej decyzji.

Dlatego mój pierwszy plus przyznaję autorce za konwencję. Nie spotkałam się z taką dotychczas. Jest na pewno oryginalna. Czytelnik ma możliwość samemu decydowania o kierunku w jakim potoczy się dalsze życie bohaterki. Zaczynając zawsze w momencie, gdy wybiera się na studia a kończąc gdy umiera.

Autorka pragnie pokazać nam, jak jedna decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia. Wielu z nas przecież zadawało już sobie wiele razy pytanie "Co by było gdyby?". Na przykładzie tej bohaterki mamy taką...

Natalia | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

To co mnie przyciągnęło do tej książki to pomyśl na fabułę - pod koniec każdego rozdziału trzeba wybrać jedną z dwóch opcji dalszego przebiegu historii. Myślałam, że dzięki temu czytanie powieści będzie niesamowitą przygodą z lekką nutką wszechmocy nad losem bohaterki.

I może w jakimś ułamku tak było.

Ale po stworzeniu pięciu rożnych opowieści odłożyłam książkę na bok z mocnym postanowieniem pozbycia się jej. Ponieważ okazało się, że jakiejkolwiek decyzji nie podejmę i tak życie bohaterki będzie pasmem nieszczęść. Zawsze zostanie ona zdradzona i zawsze w pewnym momencie będzie eksperymentować z narkotykami.

Nie jestem naiwna - wiem, że życie nie jest usłane różami, promienie słońca nie zawsze nas ogrzewają, a wiatr nie głaszcze swym dotykiem. Ale nie zgadzam się z wizją świata, gdzie zewsząd czyha na człowieka niezbezpieczeństwo, a on mimo, że podejmuje decyzje w dobrej wierze, nigdy nie zrealizuje swoich marzeń, bo z góry skazany jest na porażkę.

asiasso | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Pierwszy raz miałam styczność z książką "interaktywną" i na pewno ostatni. Wcielamy się w głównego bohatera i podejmujemy mniejsze lub większe decyzje. Cokolwiek bym nie zrobiła za każdym razem umrę w dość zjawiskowy sposób, albo będę uprawiać seks z każdą z napotkanych osób. Dno, dno i beznadzieja. Życie nie wszystkich ludzi opiera się na seksie, narkotykach i imprezach.

Aleksandra Karewicz | 2013-03-16

Idea książki jako taka, jest bardzo pomysłowa. Czyta się szybko bo rozdziały są krótkie, a przez to że "skaczemy po książce" i wybieramy rozdziały które chcemy czytać, nie zdajemy sobie sprawy ile tak naprawdę przeczytaliśmy.
Treść jednak jest bardzo banalna, wszystko kręci się wokół podróży i licznych miłości bohaterki- brakowało mi poważniejszych tematów, czy wyborów przed którymi musi stanąć.

Tinkerbelle | 2012-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Po lekturze niewątpliwie przy najbliższej okazji przeczytam "Grę w klasy" (do której nawiązuje opis z 4 strony okładki).

Co do samej książki, fajna, przyjemna, i chyba mało popularna bo nabyłam ją w sklepie z tanią książką. A szkoda, bo wertowanie kartek do przodu to znowu do tyłu, "oszukiwanie" i wracanie do innych wątków sprawi na pewno każdemu zapalonemu czytelnikowi wiele radości.

Ciężko mi tu ocenić warsztat autorki, ale konstrukcja daje dodatkową gwiazdkę do fajności i zamiast dobrej jest bardzo dobra. Zdecydowanie uważam, że warto (choć chyba bardziej polecam kobietom).

Annna | 2011-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2011

Treść sama w sobie znikoma, ale zabawa w "Boga" przednia. Samemu decydujemy o dalszych losach bohaterki. Bardzo szybko się czyta, polecam dla zrelaksowania się.

kalmentynka | 2015-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2015

Przyznaję, że pomysł na książkę świetny. Czytelnik sam decyduje o dalszych losach bohaterki, ale historie są beznadziejne. Wszędzie tylko seks i narkotyki niezależnie od podjętej ścieżki. Bohaterka ląduje w łóżku każdego napotkanego faceta, a nawet raz kończy z kobietą. A gdzie przeznaczenie? Gdzie moralność? Gdzie naprawdę trudne decyzje w życiu? Same tragedie i upokorzenia tylko po to, żeby na koniec przeczytać sielankowe banalne zakończenie lub poznać kolejną opcje zjawiskowej śmierci w wypadku samochodowym lub inną i trafić do nieba nawet jeśli bohaterka po drodze zamordowała kilka osób.
Ja się zawiodłam, ale plus za pomysł.

Joanna | 2011-10-24

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Jest świetnie napisana, z humorem i bardzo dobrze się ją czyta. I jeszcze każdy sam wybiera który wątek chce przeczytać, a są one bardzo ciekawe. Ja przeczytałam najpierw wybrany, a potem te których nie wybrałam za pierwszym razem, ale muszę przyznać, że te, które czytałam za pierwszym razem były lepsze. Uważam, że powinno być więcej takich książek w których każdy wybiera co czyta.

Deliatti | 2014-12-29
Na półkach: Chillout, Przeczytane

Do teraz nie wiem dlaczego to przeczytałam

lukaszk88 | 2016-11-28