Rozmowy z Bogiem. Księga druga

83-7191-027-4
new age, etyka, filozofia
filozofia i etyka
acwo

Księga druga omawia zagadnienia społeczne. W książce tej czekają Czytelnika tu i ówdzie wyboje. Nie tak jak w księdze pierwszej. Księga pierwsza był czułym uściskiem Boga. Druga część równie promieniująca miłością, raz po raz lekko Czytelnikiem potrząsa. Jest jak pobudka, wyzwanie, aby nie ustawać w drodze.

Lulu | 2015-03-30
Przeczytana: 29 marca 2015

Osoby, które czytały tom pierwszy "Rozmów z Bogiem" wiedzą, że odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i prawdy powinniśmy zawsze poszukiwać we własnym wnętrzu i wierzyć w nie. Drugi tom absolutnie nie burzy tej koncepcji. Zmusza nas do zadania sobie najtrudniejszych dla nas - ludzi - pytań i obiektywnego (a zarazem bardzo krytycznego) spojrzenia na nasz obecny świat. Poruszone zostają kwestie religii, polityki, niesprawiedliwości gospodarczej i społecznej; jednocześnie Bóg sugeruje nam pewne rozwiązania, które każdy z nas powinien przynajmniej rozważyć w swoim sercu. Dla niektórych może kontrowersyjne, dla mnie jak najbardziej prawdziwe. Polecam również osobą, które raczej nie wierzą w siłę ludzkich myśli i prawo przyciągania, ponieważ proponowane tu rozwiązania, mimo że wydają się niewykonalne i szalone, nie wymagają wiary jako takiej, są czysto praktyczne.

Efemeryczna | 2015-01-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Poszerza horyzonty. Świadomość. Spojrzenie na świat. Obowiązkowa dla każdego, kto chce świadomie żyć.

mdrozecka | 2017-02-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Świetna książka :) Polecam przeczytać każdemu katolikowi w tym kraju :)

peterix | 2013-03-13

Dobre na prawde dobre.