Rozmowy z Bogiem. Księga druga

2004-01-01
8371910274
Sławomir Studniarz
new age etyka filozofia

Piękna i wzruszająca, zostaje w sercu na dłużej!

Piękna i wzruszająca, zostaje w sercu na dłużej!

Druga część rozmów z Bogiem miała wstrząnąć nieco czytelnikiem i pewnie wśród wielu wywoła prychnięcie niezgody, kiedy przeczytamy, że np. Hitler nie trafił do piekła (co jest logicznie połączone z myślą, że nie ma czegoś takiego jak piekło, lub niebo, czy czyściec). Moja nieco niższa ocena książki w porównaniu do tomu I wynika z tego, że nie interesuje mnie temat "globalnej współpracy" i kondycji USA, na których to rozmowa się skupia. Bóg opisuje podatek liniowy w wysokości 10% i ujawnienie zarobków, kosztów produkcji różnych produktów - pewnie byłoby ciekawie, ale są to dywagacje nad czymś, co nie będzie mieć miejsca, jeśli każdy z nas nie będzie pracował nad sobą, poznając swoje wnętrze (do czego ksiązki Wlascha cały czas zachęcają).
Trochę się nudziłem w kilku miejscach, a zarazem pojawiało się takie zdanie, któe mnie budziło: np. podejmując decyzje kieruj się swoimi uczuciami (nie odczuciami),dlatego nie myśl tyle o "problemach" a ich doświadczaj. Czy sięgnę po III tom? A sięgnę, ale za chwilę... :)

Rozumiem go z fizycznego punktu i duchowego.Nie wszystko mi podchodzi ale to wynika z różnic lifestyle'owych.W tych trzech książkach przejawiają się te same wątki.Mniej,bardziej kontrowersyjne dla większości osób.Parę świeżych spostrzeżeń .Ale generalnie tak jam pisalem ,w "recenzji"poprzedniczki.On znał się rzekomo na literaturze ezoterycznej,okultystycznej.Więc mógł być w wiekszosci tego wywiadu w autohipnozie ze swoją podswiadomością .Stąd nie wszystko mogło zostać przesłane jak powinno.Aczkolwiek te elementy praedziwe uważam ze da sie wyczuć.To wszystko co wzrusza do łez.Po tym się poznaje prawdę uniwersalną.bo jak nie po tym to nie wiem po czym w takim razie.ile tskich momentów było w książce tej i pozostałych dwóch.Jak dla mnie kilka.

O ile pierwszy tom był dla mnie całkiem fajną przygodą, tak drugi totalnym rozczarowaniem. Kwestie polityczne zawarte w tej książce są po prostu nie do zaakceptowania. Oprócz tego kilka wątków, które warto było przeczytać, ale to zaledwie 20% książki.

Drugi tom to już prawdziwa porażka jak dla mnie… Bóg natchnął autora i opowiada mu takie rzeczy, że… Dla mnie to rozmowa autora z samym sobą. A jego pomysły są dziwne i momentami poronione. Tak, kopulujmy przy dzieciach, niech patrzą na miłość rodziców, nic w tym dziwnego! Ludzie, toż to jakieś herezje… Poza tym spojrzenie autora (przepraszam – Boga!) na niektóre sprawy jest tak naiwne, że aż żal to czytać… Człowiek, który ma receptę na wszystko… Stek bzdur. I te zachwyty nad rzekomym wytłumaczeniem jakiegoś zjawiska… „Teraz to takie proste”, „Teraz rozumiem!”, „To niesamowite!”.
Nie, tego się nie da czytać na poważnie. Autor – jak dla mnie – chciał zbić kapitał na ludzkiej naiwności. Najgorsze jest to, że chciałbym przeczytać trzeci tom, bo ciekawi mnie, jak bardzo odpłynął tam autor natchniony przez samego siebie… Może kiedyś pożyczę, bo szkoda mi pieniędzy, żeby to kupić.
I jeszcze coś, pisałem o bardzo słabej korekcie w pierwszym tomie, przepraszam! Tutaj to dopiero festiwal ortografów, stylów i innych literówek. Jak można było coś takiego puścić do druku???
Na sam koniec jeszcze jedna uwaga, autor ciągle sobie zaprzecza, a przecież taki natchniony przez Boga... Ten jego Bóg coś nie bardzo ogarnął rzeczywistość i nie jest konsekwentny. Słabo...

Rzadko kiedy oceniam książki na 10tke. Seria "RzB" na pewno na to zasługuję. Do Donalda Walscha powracałem nawet i po wielu latach.

Współczesna "biblia" z praktycznym zastosowaniem dla każdego. Skłania do własnych pytań, poszukiwań i twórczego, radosnego doświadczania Zasady Życia.

Na mnie kolejna część znów podziałała jak balsam i przypomnienie Kim Jestem i w co chcę się w tej ziemskiej podróży bawić by poznawać Boga w sobie i wyrażać własną najwyższą prawdę. Książka ta natchnęła mnie błogością, radością, spokojem umysłu, a przede wszystkim niewymownym doznaniem połączenia ze Wszystkim Co Jest. Z wdzięcznością za tę podróż, dziękuję i polecam innym :)

2ga część jest zapowiedzianą kontynuacją części pierwszej. Natomiast "Rozmowy..." czytać można zaczynając od dowolnej części. Ta pozycja skupia się na prawdach ogólnych i wartościach ważnych dla całego świata. Autor ponownie prowadzi dialog z bogiem, ale tym razem dotyka tematów globalnych, nie osobistych.

Po rewelacyjnej, pierwszej części przyszedł czas na drugą. Chociaż wiedziałem, że nie będzie ona niosła niczego zaskakującego to jednak nie ukrywam, że trochę się rozczarowałem. Czytając ją miałem wrażenie, że czytam filozoficzne wywody niedoszłego polityka (autora),a nie natchnioną treść. Były ciekawe momenty, znajdzie się kilka fajnych cytatów, ale książka w całości jest po prostu... nudna. Jeśli ktoś nie boi się wywodów na tle amerykańskiej flagi o tym, jak mogłoby być pięknie, gdyby wszyscy się zjednoczyli na świecie to śmiało niech ją przeczyta. W przeciwnym razie będzie zawiedziony.

SUPER

SUPER