Rozmowy z Bogiem. Tom 1

Conversations with God. An Uncommon Dialogue. Book 1
filozofia, etyka
2016-01-01
Sławomir Studniarz

Książkę kupiłam sugerując się tym, że pozwoli mi zrozumieć otaczający nas świat, czym jest życie... myślałam, że będzie poparta katolickimi wartościami.
Już się bardziej nie mogłam mylić :D To zupełnie nie to czego się spodziewałam, książka opowiada o życiu utopijnym, o bogu, który wgl nie ma nic wspólnego z pismem świętym.
Uważajcie na tą pozycje, bo potrafi w głowie...

Byłem zaskoczony, gdy mój antykościelny kolega podarował mi dwa tomy tej książki na urodziny. Od razu zaznaczył, żebym nie sugerował się tytułem. Trochę jednak się sugerowałem, mimo wszystko ;-)
Ech… Książka jest… dziwna? Może to dość ciekawy pomysł, ale nie bardzo do mnie trafia… Poza tym nie kupuję tego natchnienia, niestety. Może jestem małej wiary, ale umiem w to...

Książkę czyta się fatalnie. Pomimo, że jest względnie krótka. Autor zamęcza nas swoją wizją Boga, nie sposób wynieść z tej książki jakiejkolwiek nauki. Powiela utrwalone schematy z książek o tematyce około samorozwojowej. Jeśli zależy Ci na czasie i masz inne książki do czytania nie zalecam lektury tej książki. Kolejne tomy na pewno nie znajdą się na mojej półce.

Ciekawa pozycja jeśli chodzi o sprawy związane z duchowością. Można wynieść parę ciekawych kwestii, nieco inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość duchową.

Rzadko kiedy oceniam książki na 10tke. Seria "RzB" na pewno na to zasługuję. Do Donalda Walscha powracałem nawet i po wielu latach.

Książka jest napisana lekko zawiłym językiem który jak dla mnie ciężko się przyswaja. Są w niej zawarte ciekawe tezy które rzekomo sam Bóg podaje. Polecam przeczytać

Daję wysoką ocenę za treść która mi osobiście odpowiada jako new ageowcowi .
Książka dla osób interesujących się kreacja rzeczywistości.

Książka dająca sporo do myślenia, ale jakoś tak trochę sceptycznie podchodzę do autentyczności dialogu autora z Bogiem. Niemniej jednak wiele poruszonych rzeczy daje podstawy do zastanowienia się nad róznymi aspektami naszego życia z zupełnie innej strony.

Dla wierzących pewnie książka ma głębszą treść, ale prawdopodobnie agnostyków i ateistów nie przywróci na ścieżki wiary. Wiele "mądrości" z książki można zapewne usłyszeć na kazaniach w kościele, więc straciłem tylko czas

Niezwykle wciągająca książka, obok której nie można przejść obojętnie. To jedna z tych pozycji, które albo się kocha albo nienawidzi. Albo wierzy, ale wyśmiewa. Początkowo można się aż zachłysnąć jej treścią, odkryć prawdę (miłość-serce mówi tak) podczas dalszego czytania mogą jednak i pojawiają się wątpliwości, (strach-zdrowy rozsądek mówi nie). Lecz przecież często wielu...

Dyskusje

• Chcę w prezencie