Rozmowy z Bogiem. Tom 1

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Inspirująca

Inspirująca

W.w książka przedstawia w bardzo sprytny i podchwytliwy sposób wiele prawd a właściwie (kłamstw) na temat życia i Boga. Szczególnie negatywnie odnosi się do treści zawartych w Bibli i pokazuje je w fałszywym sprytnym zrozumieniu i ewentualnej interpretacji.

Jeżeli ktoś dobrze nie zna Bibli to może nie wyłapać wielu wątków fałszywie przedstawionych.

Dla tych którzy przeczytali i dla tych którzy chcą przeczytać. Polecam szczerze aby mieli jakoś punkt odniesienia jakoś kontrast do porównania. Polecam najpierw przeczytać np.

- więcej niż cieśla Josh mcdowell

- sprawa Chrystusa Lee Strobel

Albo

- Szukając Allaha znalazłem Jezusa - Nabeel Qureshi

I dopiero na sam koniec wyciągnąć wnioski.

Pozdrawiam

Dla tych którzy...

Jak dla mnie rewelacyjna książka, która zmienia wszystko! Nie wszystko zabrałam z niej dla siebie, nie zmienia to jednak faktu, że ogromnie się cieszę, że na nią trafiłam ! dziękuję!

Czy to "prawdziwa" rozmowa z "prawdziwym Bogiem", czy wymysły? Czy nazewnictwo ma tu jakieś znaczenie? Ważne dla mnie było to, że wiele rzeczy uzupełnia się z różnymi innymi źródłami, na które trafi każdy w poszukiwaniu rozwoju duchowego. Osobiście sięgam po drugi tom...

Wywołująca żywe emocje, skłaniająca do dyskusji i zrewidowania własnych przekonań i odczuć. Ciekawa perspektywa, wiele nowych dla mnie teorii. Polecam aby poznać poprzez nią lepiej swoje własne wartości.

Książka to według mnie zlepek myśli z wielu religii i pokrywa się w większości ze słowami teraźniejszych Wielkich.... czy to Guru..,Mistrzowie Zen.., Mnisi czy Opatowie. Jest pozytywna. Gdyby ludzie żyli w ten sposób byłby to faktycznie raj na Ziemi :) . Warto ją przeczytać i przemyśleć.

Jak na tak ograniczone możliwości przekazu, jakie ma język ludzki, czyli po prostu słowa, naprawdę ci się tu udało Boże ;)

Rozmowy z Bogiem, którego nie ma, bo jest po prostu człowiek:)

Rozmowy z Bogiem, którego nie ma, bo jest po prostu człowiek:)

• Rozwój osobisty
  • Duchowość