Rozmowy z Bogiem. Tom 1

2016-01-01
2004-01-01
Sławomir Studniarz

więcej Więcej

Książka jest dziwna. Tak, to chyba najtrafniejsze określenie. Autor rozmawia z Bogiem, zadając mu pytania na temat życia. Rozmawia tak, jakby rozmawiał z najlepszym kumplem, siląc się czasami na mało śmieszne żarty. Książka jest bardzo specyficzna i jest zaledwie jedną z trzech części rozmów. Ja odpuszczam sobie lekturę następnych części, bo ta rozmowa Autora z „Bogiem” nie...

Polecam tę książkę każdemu. Są to oczywiście rozważania filozoficzno-religijne, lecz można być nawet ateistą, a książka będzie miała pozytywny wpływ. Technicznie rzecz biorąc, pozycja nie jest napisana super poprawnie, ale przekaz, który ze sobą niesie jest fenomenalny.

Ah, wreszcie mam to za sobą, i nie mówie tego gdyż książka mi się nie podobała. Żecz w tym że poprostu zbyt rozdrabniałem się na każdym zwykłym roździale, nie wiem czy to sprawilo że więcej z tej książki wziołem albo własnie na odwrót ale jednego jestem pewien. Wystraczy tylko odpowiednio spojrzeć a dostrzeże się gwiazde

Książkę przeczytałam dwukrotnie. Co jest fascynujące, to fakt iż za każdym razem udało mi się wynieść z niej coś nowego. Książka porusza rzeczy, które są podstawą naszego życia, ale od nich tak naprawdę wszystko się zaczyna. Warto być świadomym, tego jaki wpływ mamy na nasze życie, a lektura tej pozycji na pewno w tym pomaga.

"Rozmowy z Bogiem" to książka dziwna. Nie dość, że według autora Neale Donalda Walscha odpowiedzi na pytania przez niego stawiane udzielał sam Bóg, to jeszcze kierował on jego ręką podczas samego procesu pisania.
Księgą objawioną i żywym słowem Boga z pewnością ta książka nie jest...Ale jako pozycja z rozważaniami filozoficzno-metafizycznymi stanowi pewną wartość, choć...

Książkę kupiłam sugerując się tym, że pozwoli mi zrozumieć otaczający nas świat, czym jest życie... myślałam, że będzie poparta katolickimi wartościami.
Już się bardziej nie mogłam mylić :D To zupełnie nie to czego się spodziewałam, książka opowiada o życiu utopijnym, o bogu, który wgl nie ma nic wspólnego z pismem świętym.
Uważajcie na tą pozycje, bo potrafi w głowie...

Byłem zaskoczony, gdy mój antykościelny kolega podarował mi dwa tomy tej książki na urodziny. Od razu zaznaczył, żebym nie sugerował się tytułem. Trochę jednak się sugerowałem, mimo wszystko ;-)
Ech… Książka jest… dziwna? Może to dość ciekawy pomysł, ale nie bardzo do mnie trafia… Poza tym nie kupuję tego natchnienia, niestety. Może jestem małej wiary, ale umiem w to...

Książkę czyta się fatalnie. Pomimo, że jest względnie krótka. Autor zamęcza nas swoją wizją Boga, nie sposób wynieść z tej książki jakiejkolwiek nauki. Powiela utrwalone schematy z książek o tematyce około samorozwojowej. Jeśli zależy Ci na czasie i masz inne książki do czytania nie zalecam lektury tej książki. Kolejne tomy na pewno nie znajdą się na mojej półce.

Ciekawa pozycja jeśli chodzi o sprawy związane z duchowością. Można wynieść parę ciekawych kwestii, nieco inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość duchową.

Rzadko kiedy oceniam książki na 10tke. Seria "RzB" na pewno na to zasługuję. Do Donalda Walscha powracałem nawet i po wielu latach.

• Chcę w prezencie
  • Rozwój osobisty