83-60192-08-1
morderstwo, śledztwo, kryminał
xCzopikx

Akcja książki dzieje się w pewnym mieście w Polsce (Czytelnicy rozpoznają je z pewnością), gdzie w miejscowej komendzie pracują ludzie zarówno sympatyczni, jak i przede wszystkim kompetentni. Łapią oni sprawców mniejszych i większych wykroczeń, szukają złodziei, paserów, walczą z narkotykowymi dilerami. Od czasu do czasu trafia się im jakaś większa sprawa: groźny zabójca, ważna ofiara. I oto właśnie zwłoki miejscowej "grubej ryby", znalezione w samochodzie na parkingu przed motelem, wywołują całą lawinę zdarzeń. Rozpoczyna się długie i zaskakujące śledztwo.

Książka ta otwiera nową serię powieści kryminalnych i sensacyjnych. Czytelnicy znajdą w niej prawdziwą rozmaitość. Będzie trochę serio i trochę na wesoło, będą ludzkie namiętności, skrywane ambicje, miłość, zazdrość i nienawiść. Będą zagadki do rozwiązania, mordercy do schwytania, będą tajemnicze wydarzenia itp., itd. - zabawa w policjantów i nie tylko złodziei właśnie się zaczyna.

[Rzeczpospolita, 2006]

Świetna książka. Szybko się czyta, bardzo wciąga, czasami zaskakuje. Polecam, naprawdę dobra lektura. Ogromnie denerwujące były jedynie te straszne nazwiska bohaterów. Przykro mi tylko, że mimo zapewnień w opisie na okładce, nadal nie wiem w jakim mieście rozgrywała się akcja.

Przeczytana: 24 lutego 2015

Dobrze przemyślana,ciekawa,realistyczna. Polecam :)

toska1982 | 2013-02-06

Książka lekka i przyjemna ale nie jest to niczym wyróżniający się kryminał. Mimo, że czytał się ją w miarę dobrze to bardzo raziło to, że policjanci byli albo bardzo bardzo uczciwi albo niesamowicie skorumpowani. Jednego czego nie brakowało tej książce to dużego poczucia humoru.

Goszcz | 2013-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Lekka książka, raczej niewysokich lotów. Do przeczytania i natychmiastowego zapomnienia.

Kiti | 2013-01-26

Marian Piotr Rawinis to autor powieści sensacyjnych, obyczajowych i historycznych.

Adam Wiatrak niedawno ukończył szkołę policyjną i przydzielono go do jednego z komisariatów, gdzie podinspektorem był Magiera. Wejście nowego nie zapowiadało sympatii pomiędzy kolegami, był z niego straszny służbista. Z czasem jednak wszystko się zmieniło. Był on nadzwyczaj inteligentny, nie dawał się zwieść pozorom. Tak było też w przypadku zabójstwa senatora Malikowskiego, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Ważne było, aby nie dowiedziała się o tym prasa. Dodatkowo znaleziono także zamordowaną kobietę, którą na początku uważano za żonę zmarłego. Niedługo potem zainteresowano się także Krawczykiem, który był dobroczyńcą policji. Kilka lat wcześniej wpłynął na niego anonimowy donos o popełnieniu zabójstwa na młodej dziewczynie. Nie było jednak żadnych dowodów potwierdzających tą hipotezę. Prawda o morderstwie Klary Zach miała okazać się okrutna…

Akcja powieści toczy się w czasach...

Patrycja Róża | 2016-09-13
Kiciek | 2016-08-06