Niedobitowski z granicznego bastionu

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
830303331X
wyzwolenie, Polska, Rzeczpospolita
historyczna

Skończyły się czasy caratu, w przeszłość odeszła wojna polsko-bolszewicka, jednak ziemianie, zamiast cieszyć się powszechnym szacunkiem słyszą zewsząd uwagi "chcieliście Polski - no to ją macie" i uważani są za głupców.

źródło opisu: http://klasykaliteraturypopularnej.blogspot.com/20...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

SOWA | 2013-07-23

Historia Niedobitowskich powinna być w lekturze - abyśmy pamiętali,że jesteśmy takimi Niedobitowskimi. Przytaczane w powieści sytuacje nie zostały wyssane z palca. Jest to właściwie dokument epoki. I te sytuacje powtarzają się w naszej historii, bo każda przemiana polityczno -społeczna, nawet jesli wyzwala naród z niewoli - stwarza poprzez brak odpowiednich dla Polaków regulacji - okazję dla oszustów i hochsztaplerów, przez których tracą Ci, którzy powinni być chronieni.

Marynia | 2015-11-04
Przeczytana: 02 listopada 2015

Doszczętnie obalony mit o sielance Polskiego życia na Kresach Wschodnich. Czytając człowiek się zastanawia, która okupacja była najgorsza - moskiewska, niemiecka czy POLSKA!Daje sporo do myślenia o postawie i stanie polskiego rządu po I wojnie światowej.

Laris | 2016-10-07
Na półkach: 2016, Przeczytane