Rok taty

Wydawnictwo: W drodze
978-83-7033-684-4
samotny ojciec, córki, rodzina
Raincloud

Samotny ojciec to zjawisko budzące zdziwienie. Tym bardziej ojciec z czterema córkami! Prawdziwa konfrontacja z kobiecym światem: prowadzenie domu, gotowanie, wywiadówki, bunt nastolatek, humory i hormony, pierwsze miłości córek i ich życiowe wybory... Do tego kryzys wieku średniego, podszyte flirtem współczucie koleżanek z pracy, tęsknota i poczucie winy. Jak sobie z tym wszystkim poradzi samotny ojciec?
Przeczytaj powieść Krzysztofa Popławskiego - uroczą, pełną humoru, zaskakujących i wzruszających momentów, opowiadającą o rzeczach zwyczajnych a najważniejszych w życiu.

Hana | 2016-11-28
Na półkach: Pozostałe, Przeczytane
Przeczytana: 25 listopada 2016

Mama – Matematyczka wyższa, opuszcza rodzinę i rusza na podbój Australii.Mąż – filolog klasyczny,ojciec czterech córek, zostaje w domu (a dom w Warszawie),by zająć się dziewczynami.Milutka poczytajka na jesienny wieczór,świetna na odmrożenie.Bajeczka,ale fajna.Z nienachlanym katolicyzmem w tle.Idealizm treści tłumaczy osoba autora.Chyba.Od czasu do czasu cukierek nie zaszkodzi a nawet jest mile widziany.Polecam zdecydowanie po czymś ciężkim albo dołującym.

Szarotka | 2014-01-16
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Jak sam tytuł sugeruje jest to książka, którą powinien przeczytać każdy tata. Zwłaszcza ten, który ma szczęście wychowywać przynajmniej jedną córkę. Poza tym jest to lektura familijna. Myślę, że każdy odnajdzie w niej kawałek siebie i swojej codzienności. Autor w prosty i humorystyczny sposób opisuje sceny z życia pewnej rodziny. Pokazuje w ten sposób podstawowe różnice w postrzeganiu prostych spraw życia codziennego i świata, które niejeden raz prowadzą do wielkich awantur i dni ciszy w domu. Owe konflikty wielokrotnie wybuchają tylko i wyłącznie z tego powodu, że jeden drugiego słuchał i zrozumiał po swojemu. Czasem warto wsłuchać się w to co przekazują nam inni i spróbować usłyszeć co oni chcą nam przekazać, a nie co my chcemy usłyszeć.

adorable | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Samotne rodzicielstwo jest powszechnie znanym zjawiskiem. Aktualnie spotyka się coraz więcej niepełnych rodzin, gdzie brakuje jednego rodzica. Nie ukrywając - najczęściej z dziećmi pozostają matki. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy to ojcowie muszą stawić czoła i zaopiekować się swoimi pociechami.

Akcja "Roku taty" rozpoczyna się w piątek, trzynastego sierpnia 2004 roku. Dzień zapowiada się dobrze, mimo tego, że jest to piątek, a jak śpiewała Kasia Sobczyk – "trzynastego wszystko zdarzyć się może". Główny bohater książki nie przypuszcza, że te słowa okażą się prorocze. Jego żona nagle oznajmia mu, że wyjeżdża na czas nieokreślony do Australii. Mężczyzna jest zaskoczony tą nagłą decyzją i zastanawia się co doprowadziło do tego, iż jego żona postanowiła wyjechać, zostawiając go z czterema córkami – Małgosią, Marią, Martą i Anią.
Główny bohater staje przed trudnym wyzwaniem, gdyż do tej pory to głównie żona...

Sandra Dec | 2014-01-15
Przeczytana: 03 września 2013

Momentami zabawna, można się pośmiać pod nosem, ale... Stoi na półce, otrzymana w prezencie. Może jeszcze kiedyś sięgnę, jak naprawdę braknie sił i weny na coś więcej.

bajdzio | 2011-11-17

Zdziwiona, że napisana przez osobę duchowną, ale do przejścia :)

kalla | 2016-11-07
Na półkach: 2016, Przeczytane