Polowania na czarownice

Tłumaczenie: Jerzy Kierul
Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The Witch Hunts. A history of the witch persecutions in Europe and North America
historia, czarownice, inkwizycja, stosy
historyczna

W okresie od XIV do XVIII wieku polowania na czarownice w Europie i Ameryce Północnej pochłonęły dziesiątki tysięcy ofiar z czego przytłaczającą większość stanowiły kobiety. W swoje książce Robert Thurston przedstawia przebieg polowań na czarownice oraz czynniki społeczne i psychologiczne, które je wywołały. Jest ona znakomitym zwięzłym podsumowaniem stanu badań nad historią prześladowań za czary i stanowi doskonałe wprowadzenie do przedmiotu

Isadora | 2010-10-17
Przeczytana: 2009 rok

Świetna książka,która w kompleksowy sposób traktuje o genezie polowań na czarownice,procesach,ofiarach i ich skutkach.
Na prawdę wartościowa i rzetelna pozycja dla każdego,kto chce wiedzieć więcej na ten temat.

Paulina | 2016-08-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Spodziewałam się czegoś nieco innego, ale w zasadzie jestem zadowolona. Książka bardzo rzeczowa, autor nie gubił wątku, sprawnie przybliżył temat. Jedyne czego mnie brakło to takiego ludzkiego wymiaru opisanych prześladowań.
Reasumując - jestem na tak.

Majka | 2012-09-02
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2012

Ciekawa pozycja dotycząca czarownic i polowań na nich.

5000lib | 2016-05-25
| 2015-12-19