The Viking Achievement
historia

Peter G. Foote jest profesorem na wydziale skandynawistyki Uniwersytetu Londyńskiego, sekretarzem i redaktorem Viking Society for Northern Research, członkiem honorowym Islandzkiego Towarzystwa Literackiego i członkiem Kungl. Gustav Adolfs Akademi oraz Kungl. Humanistiska Vetenskaps-Samfunet w Uppsali. David M. Wilson jest wykładowcą archeologii okresu anglosaskiego na Uniwersytecie...

David M. Wilson jest wykładowcą archeologii okresu anglosaskiego na Uniwersytecie Londyńskim. Jest prezesem Brytyjskiego Towarzystwa Archeologicznego (British Archeological Society) i Viking Society for Northern Research, sekretarzem Towarzystwa Archeologii Średniowiecznej (Society for Medieval Archaeology), członkiem Society of Antiquaries i członkiem korespondentem Niemieckiego Instytutu Archeologicznego.

Obaj autorzy są znawcami zagadnień skandynawskich i wnieśli duży wkład naukowy w interesujące ich dziedziny.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ImaginaryMiss | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Generalnie interesująca, a miejscami bardzo męcząca. Jeśli ktoś szuka informacji o średniowiecznej poezji albo budowie statków i już trochę zna się na temacie, to je znajdzie. Ale gdy chce się dowiedzieć czegoś ogólnie o świecie wikingów, to czytanie dokładnego opisu środków stylistycznych i rozkładu akcentów w wersie jest zupełnie bez sensu.
Mimo wszystko książka opisuje wiele aspektów życia i dzięki niej można sobie zilustrować jak wyglądała Skandynawia wieki temu.

Line | 2013-01-22
Przeczytana: 2010 rok

Świetna lektura, do której często wracam:)

SamNieWieszKto | 2016-08-11
Jurij7 | 2015-07-29