Obserwatorzy nieba, szamani i królowie. Astronomia i archeologia mocy

Tłumaczenie: Robert M. Sadowski
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Skywatchers, Shamans & Kings. Astronomy and the Archeology of Power
kosmologia
Barbara

Dawne jaskinie, groby, świątynie i niezwykłe budowle skrywają ślady tajemniczej religii kosmicznej, która towarzyszyła człowiekowi od zarania jego dziejów. W wędrówkę po tych świętych miejscach - rozrzuconych po wszystkich kontynentach - zabiera nas astronom Edwin C. Krupp, dyrektor Obserwatorium Griffitha w Los Angeles. Pokazuje, jak można interpretować rysunki i napisy na ścianach egzotycznych budowli oraz jak badać ich usytuowanie względem kierunków świata, usytuowanie, które miało zapewnić dopływ kosmicznych mocy.

Liczne zdjęcia i ilustracje ułatwiają czytelnikowi wejście w świat niebiańskich bóstw, fantastycznych gwiazdozbiorów, szamanów, faraonów, minionych królów i królestw, zaklinaczy deszczu i znachorów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/