Przepisy Tatiany

Wydawnictwo: Świat Książki
Tatiana's Table
9788324712076
Maniaczytania

Dla czytelników wspaniałej trylogii Paulliny Simons - "Jeździec miedziany", "Tatiana i ALeksander", "Ogród letni" - Tatiana i Aleksander oraz ich dzieci stali się jakby częścią rodziny. Dzięki tej książce możemy jeszcze raz wstąpić do ich domu, gdziekolwiek jest, i posmakować tradycyjnych potraw kuchni rosyjskiej, najpopularniejszych dań amerykańskich i egzotycznych potraw pochodzących z dwóch...

Dzięki tej książce możemy jeszcze raz wstąpić do ich domu, gdziekolwiek jest, i posmakować tradycyjnych potraw kuchni rosyjskiej, najpopularniejszych dań amerykańskich i egzotycznych potraw pochodzących z dwóch kontynentów czasów wojny i pokoju, głodu i obfitości.
Przepisy, które zdradza nam Tatiana, z pewnością zachwycą czytelników i smakoszy.

Każdy, kto zachwycił się losami Aleksandra i Tatiany powinien sięgnąć po tę książkę. Sądziłam, że będzie to tylko zbiór przepisów, ale że książkę wypatrzyłam na dużej wyprzedaży, więc kupiłam. I jakie było moje zaskoczenie już na pierwszej stronie. Każdemu przepisowi w tej książce towarzyszy opowieść z życia Aleksandra i Tatiany, której nie było w żadnej książce. Z ich wspólnego życia, z czasów oblężenia Leningradu i ich życia w Ameryce... Czytałam zachwycona, wzruszona i szczęśliwa, że znów mogłam się spotkać z ulubionymi bohaterami.

Jusia | 2011-03-15
Przeczytana: 15 marca 2011

Miło było powrócić do świata Tatiany i Aleksandra do ich miejsc, książka ta jest dla mnie dopełnieniem trzech części o losach głównych bohaterów, jest"smaczna" bo pełna przepisów i miłości.

Patrycja_0106 | 2011-10-26

Pierwsza książka z przypisami przy której zwyczajnie płakałam :)

siempremarisol | 2012-11-11
Przeczytana: luty 2011

Bardzo fajne uzupełnienie historii Aleksandra i Tatiany. Po skończeniu ostatniej części czułam pewien niedosyt. Ta książka była tym, czego mi brakowało.

NibyNic | 2012-11-13

fajna książka, przydatna w domu
korzystam z przepisów i domownikom dania smakują, tylko ciasteczka z czekolada mi nie wychodzą ;)

Karolina | 2011-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 lipca 2011

Lekka, łatwa i kuchenna. Dobra na spokojne popołudnie przy kawie.

Milena | 2013-05-29
Przeczytana: 29 maja 2013

Zastanawiałam się po co czytać książkę kucharską, jednak to nie była zwykła książka o gotowaniu. Miałam poczucie, że jeszcze raz wkroczyłam w życie i losy moich ulubionych bohaterów. "Przepisy Tatiany" w moim odczuciu są dopełnieniem całej trylogii. Znalazłam również bardzo dużo łatwych i ciekawych przepisów. "Pyszna" ta książka.

Martha | 2013-03-01
Przeczytana: 14 lutego 2013

Książeczka jak książeczka, nie to żeby była rewelacyjna ale cóż... jeśli się pokochało trylogię Simons (chociaż w moim przypadku tylko pierwszą i drugą część) to wszystko co choćby na chwilę przenosi mnie z powrotem do tej historii muszę ocenić wysoko.

Xymena | 2011-01-11
Przeczytana: 2009 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja recenzja ze strony: nasze-recenzje.blog.onet.pl

Pamiętacie Tatianę i Aleksandra - rosyjską dziewczynę i amerykańskiego żołnierza, miłości których nie przerwała nawet wojna?

Autorka "Jeźdźca miedzianego" poprzez opowieści Tatiany serwuje nam smakowite przepisy na dania kuchni rosyjskiej i amerykańskiej. Przyznaję, że nie przepadam za "książkami kucharskimi", na które skusiło się większość moich ulubionych pisarek (Siesicka, Musierowicz czy nawet Chmielewska), niemniej ta jest naprawdę wyjątkowa. Sięgnęłam po nią z czystej ciekawości, ale się nie zawiodłam, ponieważ oprócz interesujących, od serca przedstawionych przepisów, w książce znalazłam też nieznane informacje na temat życia moich ulubionych bohaterów oraz ich rodziny.

Przepis na bliny*

*2 łyżeczki suszonych drożdży
*4 łyżeczki cukru
*3 łyżki ciepłej wody
*1 ubite jajko
*3łyżki masła, stopionego i schłodzonego do temperatury pokojowej, plus dodatkowe masło do smażenia
*500 ml mleka
* 250 g mąki
*1 łyżka oleju...

Numerka | 2014-08-04

Hm...tak sobie myślę, cóż tu napisać o tej pozycji, którą łyka się niemalże w przeciągu godziny ? Przeczytać nie zawadzi, ale jeśli obejdzie się ją szerokim łukiem w bibliotece to też żadna strata. Przeczytałam z ciekawości.