Ołówek

2011-07-16
2011-07-16
978-83-62752-47-8
kariera rodzina choroba SLA

Mam mieszane uczucia po lekturze. Z jednej strony trudne, poruszające świadectwo życia z SLA. Chwilami wstrząsające ale uświadamiające jak to wygląda ze strony chorego. Ale z drugiej strony historia życia sprzed choroby była dla mnie trudna do przełknięcia. Z chorą Kasią miałbym się zaprzyjaźnić ale ze zdrową Kasią nie znalazłybyśmy wspólnego języka.
Opis życia z chorobą oceniam na 9, opis życia rozrywkowego bohaterki sprzed choroby na max 5. Stąd średnia ocena 7. I niestety nie mam ochoty czytać drugiej książki tej autorki.

Opis życia z chorobą...

O tek książce dowiedziałam się oglądając w tv reportaż o Pani Kasi. Niezwykła, wspaniała osoba. Przede wszystkim zaintrygował mnie jej ciągły uśmiech, dobrotliwy, spokojny, osoby pogodzonej ze światem. Na drugi dzień w pracy opowiadałam tylko o Pani Kasi, pozostało więc tylko kupić książkę. Właśnie skończyłam czytać. świadectwo siły i słabości przeznaczone dla zdrowych i chorych.

Trafiłem przypadkowo była jakaś zajawka w telewizji o autorce, jeśli ktoś uważa, że jest nieszczęśliwy, ma pecha, depresję i tak dalej - to powinien tę książkę przeczytać. Niesamowita historia autorki, życie jest przewrotne.

Nie moja tematyka, nie moje zainteresowania ani nie moje poglady a jednak coś sprawia, ze chce sie czytać stronę za strona!

Lektura obowiązkowa dla każdego pracownika medycznego. Niestety, brak wznowień.

Lektura obowiązkowa dla każdego pracownika medycznego. Niestety, brak wznowień.

Autorka niczego nie ukrywa. Obnaża siebie, przyjaciół, rodzinę i służbę zdrowia. Opis jej pobytu w szpitalu sprawi, że łezka się w oku zakręci. Relacjonuje swoje zmagania z chorobą, jak walczy każdego dnia o oddech i godność. Wpłata w nie wspomnienia, swojego życia sprzed choroby. Jakie było bogate i szalone. Pani Kasia tęskni za minionym czasem. Dla mnie, książka ta skłania do refleksji o istnieniu Boga i przyjaźni. Należy doceniać każdy dzień, bo jutra może już nie będzie. Czym jest walka z chorobą i czasem? Ona ją przegrała...
"...obiecuję, że docenię najmniejszy okruszek podarowanego życia."

Książka bardzo poruszająca i dająca do myślenia. Poleciłabym ją szczególnie malkontentom ciągle z czegoś niezadowolonym.

Wspaniała książka. Wzruszająca do bólu i łez. Tak wiele mamy, a tacy jesteśmy niewdzieczni. Każda chwila jest piękna pod warunkiem, że ją dostrzeżemy. Warto przeczytać, pomyśleć i coś w swoim życiu zmienić. To również idealny sposób na poznanie choroby, która odbiera władzę nad ciałem ale nie umysłem. Chyba nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Ta książka przypomina, uczy, uwrażliwia.

Książka przedstawia wewnętrzne przeżycia osoby chorej na stwardnienie rozsiane zanikowe boczne. Autorka opisuje życie z czasów kiedy była jeszcze zdrowa, przeplata je współczesnościa kiedy jest chora. Pokazuje nam jak ważne jest codzienne docenianie tego co mamy, co możemy zrobić, jacy jesteśmy niezależni na co dzień. Ale także pokazuje podejście lekarzy, służby zdrowia, spotykanych ludzi na co dzień do osób chorych na tę nieuleczalna chorobę. Czytając te książkę wiele razy płakałam, wzruszająca opowieść.

Wzruszająca i wstrząsająca historia. Niejedną łzę się uroni.

Wzruszająca i wstrząsająca historia. Niejedną łzę się uroni.