Szepty czarownic

Wydawnictwo: Jaguar
Whispering to Witches
przygody, magia, czarownice
Floo

Na skutek rodzinnych perturbacji Joe musi przerwać świetnie zapowiadające się ferie z tatą i przenieść się do mamy, jej nowego męża oraz swojej przyrodniej siostry. Zniechęcony i niezadowolony wysiada z pociągu na niewłaściwej stacji. Okazuje się wkrótce, że to wcale nie jest przypadek... Pożyczony rower, jedyny dostępny środek transportu, dowozi Joego do dziwnego domu, gdzie spotyka m.inn. dziewczynkę-kandydatkę na czarownicę, osobliwego kota oraz mnóstwo tajemniczych przedmiotów. Intryga nabiera tempa, gdy Joe orientuje się, do jakiego trafił miejsca. A dalej wszystko staje się jeszcze ciekawsze...

źródło opisu: Wydawnictwo Jagiar, 2005

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Ghulon | 2017-11-21
Przeczytana: 13 listopada 2017

Gdy tylko zobaczyłam tę książkę wiedziałam, że muszę ją przeczytać, ponieważ ma PRZEPIĘKNĄ okładkę. Ta jedwabna czerwień aaaaaah. Jednak spodziewałam się czegoś trochę lepszego. Książka jest dobra, ale tylko tyle. Dobrze się czytało, ale nie była jakoś specjalnie porywająca.
Ale bardzo podobało mi się, że każdy szczegół miał w tej książce znaczenie. Wszystko, co się działo miało jakiś wpływ na późniejsze wydarzenia. Poza tym muszę przyznać, że pewien moment był dla mnie zaskoczeniem, czego szczerze się nie spodziewałam, bo historia wydawała mi się przewidywalna. Ogólnie bardzo miło wspominam tę lekturę. Lekka i przyjemna, szybko się czyta :)

Yuki | 2015-12-25
Przeczytana: 29 października 2015

Właściwie jedyne co zachęciło mnie do lektury to tytuł i namowy kolegi. Nie zawiodłam się, ale dlatego, że spodziewałam się czegoś gorszego. Książka jednak okazała się wyjątkowo lekka i przyjemna w czytaniu. Zajęła mi dwa popołudnia, kiedy nie miałam nic innego do roboty. Książka dość dziecinna i trochę przewidywalna, ale dobrze się czyta. Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od nudnej codzienności. Odradzam natomiast osobom, które źle znoszą niedorzeczność różnych sytuacji :)

" - Och! - W głosie Twiggy brzmiało rozczarowanie. Podała kartkę Joemu. - To mikstura wprawiająca w osłupienie, która odbiera mowę. Nie wygląda na niebezpieczną. Idziemy gdzie zostawiłeś moją miotłę ?"

Żałuję, że mnie nie wciągnęła. Polubiła bohaterów, ale zapomniałam o nich w momencie kiedy skończyłam książkę. Poza tym znalazłam kilka błędów, a właściwie brakujących słów.

Oceniam 4/10 niestety :/

niesamowita;)
mile wspominam

Joan | 2011-07-22
Przeczytana: 2009 rok

Wspaniała historia, przeczytałam jednym tchem. Magiczna, zagadkowa, idealna książka.

Basia | 2013-04-27

Książka idealna na wieczór przy kominku, zwłaszcza w bożonarodzeniowy wieczór. Chociaż kominek jest zbyteczny, bo czytając ma się wrażenie, że gdzieś tuż obok trzaska ogień. Okładka jest cudowna, wiele obiecuje, ale w środku... Są tam czarownice ( niektóre śpią w piżamach w kropki!), koty, różdżki, zaklęcia, no i oczywiście śnieg - magicznie prószący śnieg, trzeszczący pod stopami i błyszczący niczym diamenty w świetle latarni. I to się właśnie nazywa klimat. Czego chcieć więcej? Może gorące kakao?

Namira | 2013-07-29

Warto przeczytać!

mineymoe | 2010-12-07
Przeczytana: 2010 rok

Fajna:)

Czytajka | 2014-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Książka momentami nudnawa, czyta ją się strasznie powoli, nie wciąga. Czarne charaktery są przerysowane. Książka ani nie bawi, ani nie straszy, ani nie wciąga.

Isiliel | 2018-02-09
Na półkach: Katalog, Przeczytane