Szepty czarownic

Whispering to witches
83-60010-14-5
przygody, magia, czarownice
Floo

Na skutek rodzinnych perturbacji Joe musi przerwać świetnie zapowiadające się ferie z tatą i przenieść się do mamy, jej nowego męża oraz swojej przyrodniej siostry. Zniechęcony i niezadowolony wysiada z pociągu na niewłaściwej stacji. Okazuje się wkrótce, że to wcale nie jest przypadek... Pożyczony rower, jedyny dostępny środek transportu, dowozi Joego do dziwnego domu, gdzie spotyka m.inn. dziewczynkę-kandydatkę na czarownicę, osobliwego kota oraz mnóstwo tajemniczych przedmiotów. Intryga nabiera tempa, gdy Joe orientuje się, do jakiego trafił miejsca. A dalej wszystko staje się jeszcze ciekawsze...

Yuki | 2015-12-25
Przeczytana: 29 października 2015

Właściwie jedyne co zachęciło mnie do lektury to tytuł i namowy kolegi. Nie zawiodłam się, ale dlatego, że spodziewałam się czegoś gorszego. Książka jednak okazała się wyjątkowo lekka i przyjemna w czytaniu. Zajęła mi dwa popołudnia, kiedy nie miałam nic innego do roboty. Książka dość dziecinna i trochę przewidywalna, ale dobrze się czyta. Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od nudnej codzienności. Odradzam natomiast osobom, które źle znoszą niedorzeczność różnych sytuacji :)

" - Och! - W głosie Twiggy brzmiało rozczarowanie. Podała kartkę Joemu. - To mikstura wprawiająca w osłupienie, która odbiera mowę. Nie wygląda na niebezpieczną. Idziemy gdzie zostawiłeś moją miotłę ?"

Żałuję, że mnie nie wciągnęła. Polubiła bohaterów, ale zapomniałam o nich w momencie kiedy skończyłam książkę. Poza tym znalazłam kilka błędów, a właściwie brakujących słów.

Oceniam 4/10 niestety :/

Joan | 2011-07-22
Przeczytana: 2009 rok

Wspaniała historia, przeczytałam jednym tchem. Magiczna, zagadkowa, idealna książka.

niesamowita;)
mile wspominam

Basia | 2013-04-27

Książka idealna na wieczór przy kominku, zwłaszcza w bożonarodzeniowy wieczór. Chociaż kominek jest zbyteczny, bo czytając ma się wrażenie, że gdzieś tuż obok trzaska ogień. Okładka jest cudowna, wiele obiecuje, ale w środku... Są tam czarownice ( niektóre śpią w piżamach w kropki!), koty, różdżki, zaklęcia, no i oczywiście śnieg - magicznie prószący śnieg, trzeszczący pod stopami i błyszczący niczym diamenty w świetle latarni. I to się właśnie nazywa klimat. Czego chcieć więcej? Może gorące kakao?

Namira | 2013-07-29

Warto przeczytać!

mineymoe | 2010-12-07
Przeczytana: 2010 rok

Fajna:)

Czytajka | 2014-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Książka momentami nudnawa, czyta ją się strasznie powoli, nie wciąga. Czarne charaktery są przerysowane. Książka ani nie bawi, ani nie straszy, ani nie wciąga.

Monika | 2016-12-04
Julia | 2016-09-01